sony-chce-prodat-5-milionu-ps4
Hrej.cz Novinka

Sony chce prodat 5 milionů PS4

ondrej-svara
Ondřej Švára
19. 9. 2013 06:47 Sdílej:
Reklama
Reklama

Sony chce do března 2014 prodat alespoň pět milionů nových konzolí Playstation 4. Za firmu to na Tokyo Game Show řekl Andrew House. Prezident firmy Shuei Yoshida na twitteru ještě dovysvětlil, že to znamená do konce letošního fiskálního roku. Což je samozřejmě to samé.

Sony chce svým milestonem překonat někdejší výsledky PS3. To ve svém prvním fiskálním roce prodalo pouze tři a půl milionu konzolí. Tehdy se začalo spekulovat o tom, že značka Playstation bude do budoucna poražena Xboxem 360, ale nakonec oběma vypálilo rybník Nintendo Wii.

Playstation 4 se začne nejdřív prodávat v Severní Americe. Tam je první prodej naplánovaný na 15. listopadu. Do Evropy se konzole dostane 29. listopadu. V Asii se pak má PS4 začít prodávat v průběhu prosince a v domovském Japonsku paradoxně až 22. února 2014. Právě japonské předjarní prodeje zřejmě budou tím jazýčkem na vahách, podle kterého pak svět i samotné Sony výkony PS4 zhodnotí.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz