Slovenské GTA se blíží. Producent přináší detaily o městské akci Vivat Slovakia
i Zdroj: Team Vivat
Novinka Slovenské GTA se blíží. Producent přináší detaily o městské akci Vivat Slovakia

Slovenské GTA se blíží. Producent přináší detaily o městské akci Vivat Slovakia

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

27. 11. 2023 10:00 4

Autoři Vivat Slovakia se pomalu chystají na spuštění předběžného přístupu. Jako inspirace posloužily známé hry a jeden povedený politický thriller.

Reklama

Žánr městských akcí je v našich končinách nesmírně populární, o což se velkou měrou zasadil Dan Vávra, když s týmem Illusion Softworks před více než 20 lety vydal gangsterku Mafia. Pokud vám podobné hry dělají radost, pak byste se rozhodně měli zajímat o slovenský počin Vivat Slovakia.

Inspirace Mafií a GTA

Na hře pracuje malý Team Vivat, který se zhruba ve 12 lidech snaží zjistit, jaké by to asi bylo, pokud by se jeden z dílů oceňované série Grand Theft Auto odehrával na Slovensku nebo v Čechách. 

„Základný žáner akčnej adventúry či mestskej akcie alebo po našom ‚na štýl Mafie a GTA‘ v domácom prostredí bol a je snom asi každého hráča,” uvedl producent Roman Lipka v rozhovoru pro magazín Spite. „My sme sa rozhodli takýto žáner vyskúšať, keďže sme sériu Grand Theft Auto aktívne modovali, napríklad prekladaním textúr do slovenčiny, čiže sme si aspoň touto formou ku gamedevu pričuchli.”

Další díl inspirace poskytl slovenský film Únos, politický thriller natočený podle skutečných událostí, které se staly v polovině 90. let. 

Bratislava v kostce

Vivat Slovakia se odehrává v Bratislavě. Hlavní město Slovenska je zároveň největší metropolí, kterou u našich sousedů najdete. Celá by se do hry nevešla, vývojáři si tedy město poupravili pro vlastní potřeby.

„Bratislava je rozlohou síce len malá sestrička veľkolepej Prahy, no na jej herné spracovanie v 3D je to teda riadne sústo. Možno až priveľké, čo sme si na začiatku vývoja čiastočne uvedomovali. Preto je herná mapa Bratislavy skresaná na tie najhlavnejšie mestské časti ako Petržalka, ghetto alebo betónová džungla, historické centrum Starého Mesta, predmestie Nového Mesta a industriálny Ružinov. Aj tieto časti mesta nie sú jedna ku jednej verné svojej reálnej predlohe. Ulice sú skrátené a niektoré úplne vypustené.”

Rozloha virtuální Bratislavy ve výsledku odpovídá zhruba deseti kilometrům čtverečních, při procházce narazíte na všechny zásadní ikony skutečného města. 

Termín vydání se blíží

Autoři by během příštího roku chtěli spustit předběžný přístup, tedy jestli vše půjde podle plánu. „Pre hráčov z Čiech a Slovenska máme stanovený interný dátum Q1 2024. Držte nám, prosím, palce nech to všetko postíhame.”

Roman Lipka o hře prozradil mnohem více, dále promluvil například o hlavní postavě, fungování herního světa, krádežích aut či dostupnosti palných zbraní. Kompletní rozhovor a sadu nových screenshotů najdete v přiloženém článku.

exkluzivni-pohled-do-zakulisi-slovenske-herni-dilny-tvurci-open-world-adventury-vivat-slovakia-odhaluji-sva-tajemstvi
i Zdroj: Spite.cz

Exkluzivní pohled do zákulisí slovenské herní dílny: Tvůrci open-world adventury Vivat Slovakia odhalují svá tajemství

Vyzpovídali jsme tvůrce open-world adventury Vivat Slovakia. Co prozradili o vývoji? Kolik lidí na hře pracuje a na jaká…

Jakub Hergesell
26. 11. 2023 16:00
Obsah z Spite.cz
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama