skotske-mesto-se-zlobi-na-rockstar
Hrej.cz Novinka

Skotské město se zlobí na Rockstar

ondrej-svara
Ondřej Švára
19. 9. 2013 05:22 Sdílej:
Reklama
Reklama

Skotské město Hawick se zlobí. Jeho jméno se totiž objevilo ve hře, kterou od prvního dne vlastní miliony lidí, a není zobrazeno zrovna v tom nejlepším světle. Naopak, v GTA V je Hawick místem, kterému se slušný občan vyhýbá. Je to čtvrť s prostitutkami, drogovými doupaty, překupníky a každý tam má pod postelí bouchačku, se kterou přepíná televizní programy.

To skutečný Hawick je malé provinční městečko s patnácti tisíci obyvateli převážně slušného vychování a shoda názvů jej prý poškozuje. Tvrdí to jeho radní. "Jsem z použití našeho jména ve hře znechucený. Jsme klidným místem pro život, a tohle nám může zkazit reputaci," říká starosta David Paterson.

To, že se skotské reálie v GTA objevily, není náhoda. Vývojářské centrum Rockstar North totiž sídlí v Edingburgu, hlavním městě země.

Možná, že ale Hawičtí kauzu časem přehodnotí a začnou ji vnímat jako zajímavou reklamu. Dosud bylo městečko známé jen lokální přehlídkou jezdců na koních, dnes přitom o téhle skotské díře mluví celý svět. A to je reklama, na kterou nestačí žádný propagační leták.

Skotská anabáze je i důkazem stále silnějšího vlivu her na veřejné mínění. Protesty lidí, kteří se cítí být dotčeni zobrazením svých reálií v herním světě, totiž přibývá. Stačí si vzpomenou na kauzu třetí Army, která detailně zobrazila řecký ostrov Lemnos a víme, co z toho vzniklo. Kdo před Armou věděl, že Lemnos existuje?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz