Šéf PlayStation Studios nastínil plány s live-service tituly. Na PC se zřejmě objeví bez zpoždění
i Zdroj: Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment
Novinka Šéf PlayStation Studios nastínil plány s live-service tituly. Na PC se zřejmě objeví bez zpoždění

Šéf PlayStation Studios nastínil plány s live-service tituly. Na PC se zřejmě objeví bez zpoždění

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

5. 10. 2022 09:54

Společnost Sony dala jasně najevo, že hodlá ve velké míře investovat do live-service titulů. A zatímco singleplayerové hry budou i nadále vycházet přednostně na konzolích, multiplayerovky se zřejmě hned v den vydání objeví i na PC.

Reklama

  • Hermen Hulst promluvil o live-service hrách
  • PC verze zřejmě dorazí zároveň s verzí pro konzole
  • Sony chce tímto krokem zajistit silnou komunitu

K tématu se vyjádřil šéf PlayStation Studios - Hermen Hulst. V rozhovoru s Julienem Chièzem naznačil, že PC porty tradičních her budou vycházet s minimálně ročním zpožděním, v případě live-service modelu ale mají připravenou trochu jinou strategii. 

“Live-service hry jsou ve své podstatě trochu jiné, protože chcete mít opravdu silnou komunitu a angažovanost hned po jejich spuštění. Takže v případě live-service nabídky možná budeme hry uvolňovat ve stejný termín na platformách PlayStationu i na PC.”

Jak už bylo řečeno, Sony má v tomto ohledu velké plány. Společnost začátkem roku nastínila, že chce do března roku 2026 vydat minimálně deset her postavených na tomto modelu, zatím však chybí detailnější informace. Víme akorát o samostatném multiplayeru pro The Last of Us, v posledních dnech se také šušká o kooperativním spin-offu pod značkou Horizon. Snad se brzy dozvíme více.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz