Šéf Microsoftu drsně otáčí. Xbox samozřejmě zdraží, ale až po Vánocích
i Zdroj: Louis-Philippe Poitras / Unsplash
Novinka Šéf Microsoftu drsně otáčí. Xbox samozřejmě zdraží, ale až po Vánocích

Šéf Microsoftu drsně otáčí. Xbox samozřejmě zdraží, ale až po Vánocích

Jakub Fišer

Jakub Fišer

27. 10. 2022 14:35 1

Ředitel herního odvětví společnosti Microsoft, Phil Spencer, se rozpovídal o cenách za konzole Xbox. Navzdory dřívějším tvrzením dojde ke zdražení herního hardwaru, jenom ne letos.

Reklama

  • Produkty s logem Xbox budou muset zdražit, přiznal Phil Spencer
  • Udržet stejnou cenu i přes posilující inflaci je prý dlouhodobě nemožné
  • Očekává se zdražení konzolí samotných, her a asi i předplatného

Spencer hovořil na technologické konferenci listu The Wall Street Journal, kde se vyjadřoval mimo jiné k aktuální inflaci a zvyšování cen. Přímo tak potvrdil, že produkty značky Xbox čeká zdražení: “Myslím, že v určitém okamžiku budeme muset některé věci zdražit, ale při plánování vánoční sezóny jsme považovali za důležité ceny zachovat.”

Dodal ještě, že až do teď Microsoft zuby nehty držel ceny konzolí a dalšího hardwaru, her i předplatného. “Nemyslím si, že to budeme moci dělat věčně. V určitém okamžiku budeme muset některé věci zdražit,” dodal Spencer. Svým tvrzením sice nepotvrdil, co přesně se bude zdražovat, nejvíce se ale odhaduje, že půjde o hry a konzole Xbox Series X|S.

Byť je to pochopitelné a zcela očekávatelné, působí toto prohlášení zároveň i nemálo kontroverzně. Když totiž na konci srpna letošního roku Sony oznámilo, že PlayStation 5 bude dražší, tiskový mluvčí Microsoftu přispěchal s tvrzením, že u nich žádné zdražení v plánu není. Tak to už asi není pravda.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz