Rozhodování v Dying Light 2 probíhá ve třech různých úrovních
Dying Light 2 Novinka Rozhodování v Dying Light 2 probíhá ve třech různých úrovních

Rozhodování v Dying Light 2 probíhá ve třech různých úrovních

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

27. 4. 2021 05:10 1

Studio Techland sice stále odmítá zveřejnit konkrétní termín vydání Dying Light 2, autoři se ale rozhodli, že budou s fanoušky častěji komunikovat, což stvrzují videem, v němž odpovídají na některé palčivé otázky.

Reklama
Reklama

  • Vývojář vysvětlil, jak v Dying Light 2 funguje systém rozhodování
  • Volby ovlivňují vyznění konkrétního úkolu, vliv frakcí ve městě i způsob zakončení celé hry
  • Techland si nedávno zaregistroval ochrannou známku “Dying Light 2 Stay Human”

Před kameru se tentokrát posadil hlavní game designér - Tymon Smektala. Snažil se například vysvětlit, jak velký bude svět chystaného pokračování. Mnohem zajímavější je však povídání o rozhodování. 

Vývojáři totiž volby zapracovali do tří různých úrovní. Zásadní jsou rozhodnutí, která významně ovlivní příběh a také způsob, jak hra skončí. Asi není žádné překvapení, že autoři připravili hned několik různých konců.

Druhou úroveň tvoří volby uvnitř hlavních a vedlejších úkolů, které ovlivní především vyznění dané mise, případně lehce pozmění podobu okolního světa a život ostatních lidí. Smektala uvedl jako příklad setkání s operní pěvkyní. Pokud ji hráči zachrání, mohou si následně za odměnu poslechnout nějakou tu písničku.

Třetí úroveň se pak týká města a frakcí, které zde usilují o moc. Konkrétní rozhodnutí může způsobit, že skupina lidí ovládne některou ze zdejších čtvrtí, což se projevuje přítomností ozbrojenců nebo různých věcí, které se hráčům v budoucnu mohou hodit.

V souvislosti s Dying Light 2 se nyní vášnivě diskutuje o tom, co se ukrývá pod ochrannou známkou “Dying Light 2 Stay Human”, kterou si Techland nedávno zaregistroval. Z debaty vyplývá, že by se mohlo jednat třeba o krátký animák, komiks nebo jiné doprovodné materiály k očekávané hře. Techland zatím tuto záležitost nijak nekomentoval.

Jak už bylo zmíněno, velkou neznámou je stále i datum vydání. Techland nicméně v polovině března přislíbil, že dvojka vyjde ještě letos. 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz