Rovio plánuje druhý film Angry Birds
Novinka Rovio plánuje druhý film Angry Birds

Rovio plánuje druhý film Angry Birds

Zdeněk Princ

Zdeněk Princ

29. 8. 2016 09:51
Reklama
Reklama

Finští vývojáři ze studia Rovio plánují druhý film se svým Angry Birds, a to vše na základě finančních výsledku z první poloviny jejich finančního roku. Prokázalo se totiž, že nápad s filmem byl úspěšný a není důvod, proč na něj nenavázat.

Celosvětové tržby z prvního filmu činily 347 milionů dolarů, což je v porovnání s náklady – 73 milionů dolarů – obrovský úspěch. Film se navíc začíná prodávat i na Blu-ray a očekává se další vlna tržeb. „Momentálně vyvíjíme několik nových her, včetně úplně nové značky, a plánujeme pokračování The Angry Birds Movie,“ řekla CEO Kati Levoranta. Její vyjádření následně potvrdilo i PR oddělení a druhý film můžeme považovat za stoprocentní.

Co se týče her, ani na tomto poli Rovio nezaostává – zisk ve zmiňovaném období činil bezmála 90 milionů dolarů, což je přibližně osmkrát více než v první polovině roku 2015. Pokud jste si tedy mysleli, že po svém boomu už nemohou Angry Birds Roviu finančně pomoct, tady je celkem výmluvná odpověď…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz