Roblox vstoupil na burzu, je větší než EA
Hrej.cz Novinka

Roblox vstoupil na burzu, je větší než EA

Radek Raudenský

Radek Raudenský

11. 3. 2021 09:44

Studio Roblox Corporation už před nějakou dobou oznámilo, že se chystá vstoupit na burzu skrze přímou veřejnou nabídku. Včerejší den byl tím vůbec prvním, kdy se studio veřejně obchodovalo a i když se čekalo, že si Roblox odnese velkou tržní kapitalizaci, přinesli investoři velké překvapení.

Reklama
Reklama

Zatímco počáteční cena byla stanovena na 45 dolarů, chvíli po otevření trhu se Roblox Corp. začalo obchodovat za cenu 64,5 dolaru. Celý den se pak cena udržovala okolo 70 dolarů za akcii, nakonec se trh uzavřel na 69,5 dolarech za akcii – v současnou chvíli se ale na vnějších trzích a v rámci předburzovních hodin obchoduje akcie za 88 dolarů.

Celkem se tak tržní kapitalizace pohybuje nad hladinou 38 miliard dolarů. Tím Roblox hravě přeskočil evropské vydavatele jako je CD Projekt (5,8 mld.), Ubisoft (9,7 mld.) i americký Take-Two (18,98 mld.). O umístění mezi největšími společnostmi na světě bojuje s EA, jehož tržní kapitalizace je přibližně 37,4 miliardy dolarů.

 

Roblox vstoupil na burzu, je větší než EA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz