Riot Games chce nejspíše vydat Valorant i na konzolích, naznačuje to nová pracovní nabídka
i Zdroj: Riot Games
Novinka Riot Games chce nejspíše vydat Valorant i na konzolích, naznačuje to nová pracovní nabídka

Riot Games chce nejspíše vydat Valorant i na konzolích, naznačuje to nová pracovní nabídka

Radek Raudenský

Radek Raudenský

24. 11. 2022 12:14

V roce 2020 vydalo studio Riot Games zatím největší konkurenci pro kompetitivní střílečku Counter-Strike: Global Offensive ve formě Valorantu. Hra získala velkou popularitu, a to i díky jasnému zaměření na esport. Dle dostupných informací by se zaměření studia mohlo v budoucnu rozšířit i na konzole.

Reklama

  • Valorant v budoucnu nejspíše zamíří na konzole
  • Naznačuje to pracovní nabídka studia Riot Games

Naznačují to dvě nové pracovní nabídky pro senior designera a design manažera, které zmiňují, že se případní zájemci budou soustředit na konzolové platformy. V požadavcích se pak objevuje robustní znalost konzolového FPS trhu, zkušenosti s vydáním nebo prací na alespoň jedné AAA kompetitivní konzolové hře a zkušenosti s vývojem na několika platformách, přesněji PC, mobily a konzole.

Je velice pravděpodobné, že se tato pracovní nabídka týká právě Valorantu. Riot Games jiné FPS než Valorant nevyvíjí, zároveň jde o titul, u kterého byla potvrzena mobilní verze. Není divu, že se studio bude snažit vydat hru i na konzolový trh, i když práce s ovladačem je u stříleček poměrně náročná. Warzone či Rainbow Six Siege ale již dokázali, že i kompetitivní střílečky mají na konzolích své místo.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz