Remake Resident Evil 4 vyjde i na PlayStation 4, Xbox One má ale smůlu
i Zdroj: Konami
Resident Evil 4 Novinka Remake Resident Evil 4 vyjde i na PlayStation 4, Xbox One má ale smůlu

Remake Resident Evil 4 vyjde i na PlayStation 4, Xbox One má ale smůlu

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

15. 9. 2022 17:31

Vydavatelství Capcom v rámci letošní akce Tokyo Game Show potvrdilo, že chystaný remake čtvrtého dílu série Resident Evil vyjde i na předchozí generaci konzolí. Má to ale háček, dočkají se jen majitelé PlayStationu 4. Na Xbox One už hra vůbec nevyjde.

Reklama

  • Remake Resident Evil 4 nevyjde na Xbox One, na PlayStation 4 však ano
  • Capcom neupřesnil proč

K odhalení remaku, navazujícího na velmi povedenou dvojku a výrazně méně úspěšnou trojku, došlo v červnu. Původně se počítalo jen s platformami PC, PlayStation 5 a Xbox Serie. Teď k nim Capcom přidal i čtvrtý PlayStation. Proč se s Xboxem One nepočítá zůstává otázkou. Na konzoli předchozí dva remaky vyšly. 

Na druhou stranu je faktem (a připomíná ho třeba magazín Eurogamer), že je v pro Capcom domácím Japonsku podstatně větší základna majitelů PlayStationů 4 než Xbox One. Konzole od Microsoftu se zde prodávala velmi špatně.

Resident Evil 4 vychází 24. března příštího roku. Do moderního kabátku bude přenášet jednu z nejoceňovanějších her historie, dle GameRankings dokonce devátou nejlepší vůbec. V roce 2005 hra původně pro GameCube přinesla výraznou změnu směřování série. Poprvé hráči nebojovali proti zombiím, ale postavili se šíleným španělským vesničanům napadeným záhadným parazitem a hra přinesla akčnější pojetí hratelnosti.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz