Recenze WD_BLACK SN770, rychlého, ale dostupného M.2 SSD disku
Hardware Článek Recenze WD_BLACK SN770, rychlého, ale dostupného M.2 SSD disku

Recenze WD_BLACK SN770, rychlého, ale dostupného M.2 SSD disku | Kapitola 3

Radek Raudenský

Radek Raudenský

2. 4. 2022 18:00

Seznam kapitol

1. BALENÍ, VZHLED, SPECIFIKACE 2. VÝKON 3. SOFTWARE, POUŽÍVÁNÍ, ZÁVĚR

Počítačové periferie se neustále zrychlují. Ať už jde o grafické karty, procesory či RAM, jejich výkon si žádá neustálý přísun masivního množství dat, které ale je třeba někde uchovávat. Pevné disky jsou už dávno pasé a nenaleznete nový počítač, který by se prodával bez SSD.

Reklama
Reklama

SOFTWARE

Jak už jsem zmiňoval, WD Black ke svým diskům dodává i vlastní software. Ten je trochu podivně pojmenovaný pouze jako „Dashboard“, tudíž při jeho hledání v počítači můžete zažít trochu krušné chvíle. Každopádně jeho obsah je pak poměrně nabitý a bohatý.

Recenze WD_BLACK SN770, rychlého, ale dostupného M.2 SSD disku

Software vám samozřejmě ukáže kolik místa na disku máte zabráno a kolik volného, a to včetně jednotlivých svazků. Součástí je i živé sledování teploty disku a také životnosti disku.  V našem případě se ukazuje i možná a současná rychlost rozhraní. V pravém horním rohu si pak můžete všimnout i herního režimu – ten je určen právě pro maximální využití výkonu disku pro hraní her. Přesné změny nejsou známy, vliv na výkon disku ale dle ohlasů hráčů i recenzí režim určitě má.

S Dashboardem se pojí i funkce jako vymazání disku, diagnostické testy SMART a také rozšiřující software Acronis. K tomu mají zákazníci WD Black plnou podporu, přičemž tento program dovolí vytvořit kopii disku či jinak pracovat s daty.

POUŽÍVÁNÍ, ZÁVĚR

Vzhledem k absenci připojení čtvrté generace jsme vám chtěli díky externím testům zprostředkovat test plné kvality disku. Ale myslíme si, že pro prezentaci toho, jak se celkově s diskem pracuje, postačí i třetí generace, vzhledem k reálným rychlostem, ke kterým v počítači dochází. Zde poskytuje SN770 zkrátka nekompromisní výkon, a to i bez DRAM a se čtyřmi linkami. 

 Jak se ukázalo, SN770 exceluje v komplexním měřítku hraní her, jeho výkon ale postačí ne všechny možné operace, které by uživatel-hráč s ním chtěl tvořit. To vše je pak „pouhým“ vylepšením od předchozího modelu SN750, kde zůstala cenovka okolo 4 tisíc korun, ale masivně se navýšil výkon. A právě tímto posunem je SN770 opravdu vážným kandidátem pro někoho, kdo nekouká na úplně ty nejlevnější komponenty, ale lehce si připlatí za dobrý poměr cena/výkon. Zde totiž SN770 opravdu exceluje. 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz