Recenze WD_BLACK SN770, rychlého, ale dostupného M.2 SSD disku
Hardware Článek Recenze WD_BLACK SN770, rychlého, ale dostupného M.2 SSD disku

Recenze WD_BLACK SN770, rychlého, ale dostupného M.2 SSD disku

Radek Raudenský

Radek Raudenský

2. 4. 2022 18:00

Seznam kapitol

1. BALENÍ, VZHLED, SPECIFIKACE 2. VÝKON 3. SOFTWARE, POUŽÍVÁNÍ, ZÁVĚR

Počítačové periferie se neustále zrychlují. Ať už jde o grafické karty, procesory či RAM, jejich výkon si žádá neustálý přísun masivního množství dat, které ale je třeba někde uchovávat. Pevné disky jsou už dávno pasé a nenaleznete nový počítač, který by se prodával bez SSD.

Reklama
Reklama

Ale těch je samozřejmě také několik typů. Jejich společný problém je ale jeden – jsou poměrně nákladné. Se zvyšující se rychlostí jde cena rapidně nahoru, a to až do výšin, které často hráči nejsou ochotní zaplatit. Technologie se ale stává dostupnější a i díky zvýšeným rychlostem současných nových konzolí lze udržet cenovku a nasadit vyšší výkon – jako v tomto případě.

WD, respektive herní divize Black, vydala novou edici svých M.2 SSD disků. Po modelu SN750, který jsme testovali v Battlefield 2042 edici, se společnost rozhodla udržet cenovku, ale posunout výkon směrem nahoru. Hranice čtyř tisíc korun za 1 TB je akorát na pomezí poměru cena/výkon a my se dnes pokusíme zjistit, zdali to za to stojí.

BALENÍ, VZHLED, SPECIFIKACE

U M.2 disků asi není na místě očekávat nějaké obdařené balení. Dostanete pouze samotný disk, tudíž se můžeme velice rychle přesunout ke vzhledu a popisu. Rozměry disku jsou 2280, přičemž všechna technologie se nachází na stylové černé desce.

Recenze WD_BLACK SN770, rychlého, ale dostupného M.2 SSD disku

Pokud se podíváme na specifikace, náš model disponuje celkem 1 TB místa. S tím se také pojí, trochu překvapivě, větší výkon. Papírově má disk nabídnout 5150 MB/S čtení a 4900 MB/S zápis. Dle tabulek se výkon 500 GB verze zastavil na 5000/4000, u 250 GB verze dokonce na 4000/2000. To už jsou značné rozdíly.

Recenze WD_BLACK SN770, rychlého, ale dostupného M.2 SSD disku

Ve všech případech ale dostaneme speciální funkce, jako například správu napětí uzpůsobenou „chlazení“, či tepelnou ochranu dat, kdy při vysoké teplotě začne SSD upřednostňovat datovou integritu před rychlostí. Funkcí má disk několik, zároveň jeho vlastnictvím získáváte nárok na dodatečný software, tomu se ale budeme věnovat později.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz