Původní Switch jde s cenou dolů. Nintendo se tak chystá na nový OLED model
Novinka Původní Switch jde s cenou dolů. Nintendo se tak chystá na nový OLED model

Původní Switch jde s cenou dolů. Nintendo se tak chystá na nový OLED model

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

13. 9. 2021 15:17

Pokud plánujete pořízení nové konzole Nintendo Switch, respektive nového kusu klasického modelu, který brzy dostane nástupce v podobě vylepšeného OLED modelu, možná ještě chvíli otálejte. Nintendo se totiž rozhodlo konzoli celkem citelně zlevnit, a to i na evropském trhu. Změna je zatím platná pouze pro oficiální obchod Nintendo, který u nás nefunguje, brzy by se ale mohla projevit i u lokálních distributorů.

Reklama
Reklama

  • Nintendo poprvé oficiálně zlevňuje Switch
  • V oficiální distribuci stojí o 30 eur méně
  • V České republice lze očekávat cenu mezi 7500 a 8000 korunami

Konkrétně jde o propad o zhruba 10 procent. Konzole s původní doporučenou cenou 330 eur (8330 korun v přepočtu, u nás se obvykle Switch prodává za zhruba 8500 korun) tak po aktualizaci ceny vyjde na 300 eur (v přepočtu zhruba 7600 korun). U místních distributorů tak lze očekávat zlevnění na necelou osmitisícovku, možná i o něco méně.

I po více než čtyřech a půl letech od svého původní vydání se konzoli Nintendo Switch v Evropě velmi daří. Po pečlivém zvážení všech možných faktorů včetně změn v směnných kurzech napříč Evropou a očekávaném příchodu konzole Nintendo Switch – OLED Model se společnost Nintendo rozhodla, že nastal ten správný čas změnit evropskou cenu konzole Nintendo Switch“ zdůvodnil změny Marek Selinger ze společnosti ConQuest entertainment, která Nintendo v české distribuci zastupuje.

Konečná cena pro zákazníky vždy závisí na rozhodnutí daného prodejce. Všem zájemců o koupi konzole Nintendo Switch doporučujeme, aby si zkontrolovali cenu u prodejců,“ dodává.

Ano, nejde o nabídku která by vám lidově řečeno vytáhla peněženku z kapsy, za ušetřené peníze si ale můžete koupit třeba nějaký starší titul. Nebo jít na dobrý oběd.

Zmíněný připravovaný OLED model (vychází 8. října) je v českých obchodech nabízen obvykle za 9 490 korun, levnější a kompaktnější Switch Lite vyjde zhruba na 5000 korun.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz