První recenze Forspoken jsou tu. Zřejmě jde o mírně nadprůměrnou hru s fajn souboji a mizerným příběhem
i Zdroj: Square Enix
Forspoken Novinka První recenze Forspoken jsou tu. Zřejmě jde o mírně nadprůměrnou hru s fajn souboji a mizerným příběhem

První recenze Forspoken jsou tu. Zřejmě jde o mírně nadprůměrnou hru s fajn souboji a mizerným příběhem

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

23. 1. 2023 15:31 2

Před pár okamžiky padlo embargo na hodnocení očekávané akce Forspoken. Například v České republice žádné médium hru v předstihu nedostalo, můžeme se tedy opřít jen o názory zahraničních kritiků. Ti většinou sahají po průměrných a mírně nadprůměrných známkách. Najdou se ale i výrazněji kladná a záporná hodnocení.

Reklama

  • Podle recenzí Forspoken ze světa jde o mírně nadprůměrnou hru
  • V kontextu očekávání je to spíše zklamání
  • Zaujaly souboje a pohyb, za moc prý nestojí design prostředí a vyloženě špatný je scénář a dialogy

K verzi pro PlayStation 5 se dostalo celkem 33 periodik. Z pólů můžeme vybrat třeba názor brazilské mutace PSX“Forspoken je jedinečná hra s velmi osobitou hratelností, prostředím a příběhem, které tvoří velmi zábavný a zajímavý zážitek. Trpí sice krátkou herní dobou, problematickou kamerou, nedostatečnou rozmanitostí vedlejších misí a potřebuje několik úprav hratelnosti, ale je to zatím jedna z nejkrásnějších her na PS5 a titul, který si zaslouží pozornost každého,” pochvaluje si zdejší recenzent s hodnocením 80.

“Forspoken sice nabízí solidní akční bojový systém a řadu náročných bossů, ale díky povrchním postavám a občas nesnesitelným dialogům nedokáže vystavět poutavý příběh. A nejen to, zastaralý otevřený svět působí spíše jako zaškrtávací seznam, než jako příležitost k průzkumu, takže se vám zasteskne po krajině z jiných her, která je zapamatovatelnější a živější. Nakonec Forspoken stojí a padá na boji, takže pokud jste se vám líbilo v demu, možná stojí za váš čas. Pokud však hledáte poutavé RPG, které vás vtáhne do svého světa se silným hlavním příběhem a zajímavými vedlejšími aktivitami, rozhodně není pro vás,” argumentuje s opačným názorem a podprůměrnými 40 body magazín Dexerto.

Názory velkých médií jako IGN, Variety, Shacknews a dalších pak svědčí o mírně nadprůměrné hře, která zaujme zajímavým soubojovým systémem, pěknou grafikou a parkurovým pohybem po světě, ale omrzí designem prostředí a odfláknutým příběhem. Scénář a hlavní i vedlejší postavy obecně patří k nejkritizovanějším prvkům hry, a pokud nemáte náladu na ukecanou a hubatou hrdinku, zřejmě budete u Forspoken trpět. Celkové Metascore v současnosti zůstává na 66 bodech.

Forspoken vychází zítra na PlayStation 5 a PC. Recenzi přineseme, až to bude možné.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz