Překvapení z portálu - kolekce Portal na Nintendo Switch vychází právě teď
i Zdroj: Destructoid
Portal Novinka Překvapení z portálu - kolekce Portal na Nintendo Switch vychází právě teď

Překvapení z portálu - kolekce Portal na Nintendo Switch vychází právě teď

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

28. 6. 2022 15:37

Dnešní show Nintendo Direct Mini: Partner Showcase přinesla jedno velmi příjemné překvapení pro fanoušky logických hádanek, portálů a dortů. Dříve oznámená kolekce Companion Collection obsahující Portal a Portal 2 totiž na Nintendo Switch vyšla právě nyní.

Reklama
Reklama

  • Právě vyšla kolekce Portal pro Switch
  • Obsahuje oba díly za 419 korun

V balíčku tedy najdete dva vysoce kvalitní akční logické tituly z let 2007 a 2011. První díl, vybudovaný na základu nezávislého projektu Narbacular Drop, ukázal při svém vydání genialitu celého konceptu a šlo o úchvatnou jednohubku. Dostupný byl v rámci výhodného kompilátu Orange Box, který kromě Portalu obsahoval i Team Fortress 2,  Half-Life 2: Episode Two a také původní Half-Life 2 s první epizodou.

Druhý díl v roce 2011 dotáhl koncept k dokonalosti a přinesl ještě propracovanější příběh včetně kooperativního multiplayeru. Kromě zábavných hádanek obě hry definovaly skvělé postavy a jejich humor. Šílený superpočítač GLaDOS a jeho sok Wheatley patří k vůbec nejikoničtějším herním hrdinům. Hlavní hrdinka Chell přitom v celé sérii nepronese ani slovo. Portal 2 bývá mimochodem často považován za jednu z nejlepších her historie

Portal: Companion Collection je dostupný v Nintendo eShopu za 419 korun.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz