PlayStation opět rozjíždí podporu čínských vývojářů se svým projektem PlayStation China Hero Project
i Zdroj: Niko Partners
Novinka PlayStation opět rozjíždí podporu čínských vývojářů se svým projektem PlayStation China Hero Project

PlayStation opět rozjíždí podporu čínských vývojářů se svým projektem PlayStation China Hero Project

Radek Raudenský

Radek Raudenský

23. 11. 2022 10:49

Jak jsme vás dnes již informovali, Čína by dle všeho měla uvolnit své restrikce vůči hernímu průmyslu a od nového roku by se opět mohly začít schvalovat nové hry. Čínský herní průmysl je velkým lákadlem pro řadu herních studií i vydavatelů a další expanzi zde chystá i čínská pobočka Sony.

Reklama

  • PlayStation oznámil další sezónu svého PlayStation China Hero Project
  • Iniciativa podporuje čínské vývojáře

Ta  roce 2017 spustila program PlayStation China Hero Project, který vždy po jednom milionů yuanů, v přepočtu asi 3,3 milionu korun, podporuje různé herní projekty napříč zemí. Dle ředitele Sony Chiama Bao Bo půjde o spuštění již třetí sezóny, která svou velikostí má předčít obě předchozí kola financování. PlayStation plánuje podpořit jak tituly od malých a nezávislých studií až po velké projekty s „desítkami inženýrů“.

Do této chvíle projekt podpořil 17 titulů, Sony mimo to vybraných studiím nabídne i vydavatelskou činnost, jako tomu je u Lost Soul Aside či Convallia. Snahy PlayStationu chce napodobit i Microsoft, jenž založil tým s cílem nalézt ambiciózní tituly napříč Čínou. Hlavním důvodem je prý Genshin Impact, který Microsoft přímo zmínil.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz