PlayStation oficiálně představuje design headsetu VR2, bude bílý, lehčí a elegantnější
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka PlayStation oficiálně představuje design headsetu VR2, bude bílý, lehčí a elegantnější

PlayStation oficiálně představuje design headsetu VR2, bude bílý, lehčí a elegantnější

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

22. 2. 2022 14:34

Společnost PlayStation na svém blogu oficiálně představila design chystaného VR headsetu PlayStation VR2. Druhá generace brýlí pro virtuální realitu PlayStationu vzhledově nijak nešokuje, jde o přirozenou evoluci původního designu, přizpůsobenou novější konzoli PlayStation 5. Tvůrci lákají na nové, dříve oznámené technologie.

Reklama
Reklama


Na oficiálním PlayStation Blogu novinku představil viceprezident společnosti Hideaki Nišino. Headset samotný je představován společně s ovladači PS VR2 Sense, které už jsme viděli před pár měsíci. Dominantní je sněhově bílá barva, samotné brýle jsou pak o něco elegantnější, zakulacenější a designově čistší, než jejich robustní předchůdce.

PlayStation oficiálně představuje design headsetu VR2, bude bílý, lehčí a elegantnější
i Zdroj: Hrej.cz

Designéři prý při vývoji mysleli jak na kosmetickou hodnotu, když zrovna headset leží někde v obýváku, tak i na tu užitnou, a to především v otázce ergonomie. Brýle by tedy měly být pohodlnější a ještě šířeji přizpůsobitelné různým velikostem a tvarům hlav. Identicky zachovaná zůstala zdířka pro jack i nastavitelná vzdálenost od čočky, pro přizpůsobení různým očím.

Naopak mezi novinky v nastavení je otočné nastavení šíře mezi čočkami, což zjednoduší používání hráčům, kteří se původnímu headsetu vymykali vzáleností očí od sebe (mimo jiné autorovi tohoto textu). Headset by samozřejmě měl být tenčí a výrazně lehčí. Trochu kuriózní je radost tvůrců z implementace výdechů horkého vzduchu. Ten by měl být inspirovaný průduchy konzole PlayStation 5 a údajně jde o nejoblíbenější prvek šéfa designu headsetu Judžina Morisawy.

PlayStation oficiálně představuje design headsetu VR2, bude bílý, lehčí a elegantnější
i Zdroj: Hrej.cz

Posledním detailem je využití miniaturních symbolů tlačítek PlayStation, které najdete i na ovladači DualSense. Křížky, čtverečky, kolečky a trojúhelníčky bude poseto i šasi headsetu. Vedle čistě kosmetického efektu jde i lepší pocit na dotyk.

„Až přijde PS VR2 do prodeje, půjde o gigantický krok vpřed v otázce toho, jak hrajeme hry ve virtuální realitě. Máme tu celou řadu zajímavých nových funkcí na které se můžete těšit, včetně neuvěřitelné obrazové plynulosti ve 4K a HDR díky špičkovému grafickému renderování, vylepšené monitorování pohybu například v podobě kamery uvnitř i vně, nových možností technologie PlayStation VR2 Sense jako je odezva headsetu, nebo nového intuitivního ovladače PS VR2 Sense který vytváří neuvěřitelně hluboký pocit vtažení do hry,“ láká PlayStation na dříve představené technologie. Také upozorňuje na to, že bude headset do konzole zapojen jediným kabelem. 

Herní vývojáři už mají v rukou vývojové verze technologie, tvorba nových titulů pro headset tedy začala. My jsme zvědaví například na studio ASOBI, které tradičně přichází se svým Astro Botem aby v jednoduchých hráčkách ukázalo možnosti nových technologií PlayStation.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz