PlayStation 6 dorazí asi v roce 2027. Usvědčující dokument je znovu na scéně
i Zdroj: Sony / PlayStation 5 press kit
Novinka PlayStation 6 dorazí asi v roce 2027. Usvědčující dokument je znovu na scéně

PlayStation 6 dorazí asi v roce 2027. Usvědčující dokument je znovu na scéně

Jakub Fišer

Jakub Fišer

13. 1. 2023 09:30 2

Aktuální generace PlayStation 5 kroutí třetí rok na trhu a fanoušci jsou nedočkaví. Ptají se, kdy vyjde PlayStation 6. Již dříve uniklý dokument se vrací na scénu a znovu potvrzuje, že PS6 dorazí nejdříve v roce 2027.

Reklama

  • Rok 2027 má být rokem pro konzoli PlayStation 6
  • Naznačuje to podruhé uniklý dokument
  • I přes začerněného plochy je datum vydání PS6 patrné

Tím dokumentem je 22stránkový komentář společnosti Sony Interactive Entertainment (SIE) k připravované akvizici Blizzard/Activision společností Microsoft. Na straně 8 se konkrétně řeší dostupnost her od Activision na konzolích PlayStation pokračující do roku 2027.

V jedné části je však vyčerněno datum, kdy má k představení „další generace konzole PlayStation“ dojít. Spis přímo uvádí: „V době, kdy SIE uvede na trh novou generaci své konzole PlayStation (což se pravděpodobně stane někdy kolem [začerněno]), ztratí přístup ke hře Call of Duty a dalším titulům společnosti Activision, což ji učiní extrémně zranitelnou a sníží její konkurenceschopnost.“

A přestože je datum v dokumentu natvrdo začerněno, není náhodou, že se zde objevuje několikrát letopočet 2027. Teorii, že v tomto roce dojde k představení příštího PlayStationu (pravděpodobně PlayStation 6), naznačuje i historická souvislost. Konzole PS5 byla totiž také uvedena 7 let po předchozí generaci.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz