PlatinumGames se omlouvá za zpackané Babylon's Fall, s live-service hrami ale chce nadále pokračovat
i Zdroj: PlatinumGames
Novinka PlatinumGames se omlouvá za zpackané Babylon's Fall, s live-service hrami ale chce nadále pokračovat

PlatinumGames se omlouvá za zpackané Babylon's Fall, s live-service hrami ale chce nadále pokračovat

Radek Raudenský

Radek Raudenský

7. 10. 2022 12:28

Studio PlatinumGames vytvořilo za svou historii celou řadu titulů, jestli se ale jeden z nich opravdu významně nepovedl, byl to zatím poslední multiplatformní titul Babylon’s Fall. Šlo o pokus vstoupit do trhu live-service her, který ale rozhodně nevyšel dle očekávání, jak nyní přiznává i vedení firmy.

Reklama

  • PlatinumGames se omlouvá za Babylon's Fall
  • S live-service hrami ale bude do budoucna pokračovat

Hra na Steamu zaznamenala maximum 1166 hráčů v jednu chvíli, což nejsou nikterak vysoká čísla. Ještě horší ale byly statistiky po vydání, kdy po třech měsících klesl počet průměrných hráčů na dva. To jasně ukázalo zájem hráčů a ředitel Babylon’s Fall Asuši Inaba se hráčům omlouvá.

„Jakékoliv zklamání, které jsme hráčům způsobily, je nám strašně líto, a to především kvůli tomu, že jsme to způsobili my jako vývojáři. Způsobení jakýchkoliv emocí jiných než je zábava a potěšení je něco, za co nejsme moc rádi,“ prozradil Inaba v rozhovoru pro VGC.

I přes tento velký pád ale PlatinumGames neplánuje měnit své plány okolo live-service her. „Je tu spousta věcí, které jsme naučili, avšak naše budoucí plány nebo výhledy okolo live-service her to nezměnilo. Tento typ her je rozhodně něco, co chceme dělat a do čeho vložíme své úsilí.“

I když se Babylon’s Fall nepodařilo, je logické, že jakékoliv studio chce do trhu live-service her vstoupit. V případě úspěchu jim totiž jsou zajištěny pravidelné příjmy, které navíc mohou dosahovat velice pěkných částek.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz