Obchod JRC rekapituluje rok 2021, nejprodávanější krabicovkou v Čechách byla FIFA 22, merchi vládnou Pokémoni
Novinka Obchod JRC rekapituluje rok 2021, nejprodávanější krabicovkou v Čechách byla FIFA 22, merchi vládnou Pokémoni

Obchod JRC rekapituluje rok 2021, nejprodávanější krabicovkou v Čechách byla FIFA 22, merchi vládnou Pokémoni

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

14. 1. 2022 15:18

Český herní obchod JRC pokračuje ve své nově vzniklé tradici sdílení žebříčků nejprodávanějšího herního zboží. V lednu se pochlubil i výsledky za celý uplynulý rok, asi nepřekvapí, že vrchní pozice dominantně obsazuje FIFA 22, v závěsu s hokejovým sourozencem NHL 22. Bednu doplňuje Far Cry 6. Zajímavé jsou ale i žebříčky starších titulů nebo merchandise.

Reklama
Reklama

 • Prodejům krabicovek v roce 2021 v ČR vládla FIFA 22
 • Stále se výborně prodávají starší hry jako God of War, GTA V nebo Zaklínač 3
 • Nejvíce merche prodají Pokémoni

FIFA 22 je dle marketingového specialisty firmy Petra Kratochvíla na špici od samého začátku prodejů a společně s NHL 22 dokazuje, že jsou Češi (nakupující krabicové verze) silně sportovními hráči. Mohutně propagované Far Cry 6 na třetím místě také nepřekvapí, zajímavější už je čtvrtý Farming Simulator 22, který naopak potvrzuje popularitu tohoto simulátoru zemědělství v našich končinách. Dále se v ročním žebříčku vyskytují tradičně silné značky jako Call of Duty: Vanguard, F1 2021, Resident Evil Village, Ratchet and Clank Rift Apart, Pokémon Brilliant Diamon & Shining Pearl nebo Battlefield 2042.

PRODEJE ZA ROK 2021

 

 1. FIFA 22
 2. NHL 22
 3. Far Cry 6
 4. Farming Simulator 22
 5. Call of Duty: Vanguard
 6. F1 2021
 7. Resident Evil Village
 8. Ratchet and Clank: Rift Apart
 9. Pokémon Brilliant Diamond & Shining Pearl
 10. Battlefield 2042

Obchod zároveň zveřejnil žebříček nejprodávanějších starších titulů. Obrovské přízni se mezi komunitou těší God of War, reboot z roku 2018 je nejprodávanější “stálicí”, jak starší hry JRC označuje. To samé platí pro GTA V, které je prý na špici prodejů od svého vydání v roce 2013, tedy neuvěřitelných osm let. Čeští zákazníci ale také rádi kupují krabicové Gran Turismo Sport, které dokonce vytlačilo “domácí” Mafii (Trilogy společně s Definitive Edition). Dále už je žebříček v režii exkluzivit pro PlayStation a obřích open-worldů.

PRODEJE STARŠÍCH HER ZA 2021

 

 1. God of War
 2. Grand Theft Auto V
 3. Gran Turismo Sport
 4. Mafia (Trilogy & Definitive Edition)
 5. TLOU (remaster & Part II)
 6. Ratchet and Clank
 7. Marvel’s Spider-Man (& Miles Morales)
 8. Red Dead Redemption 2
 9. Zaklínač 3: Divoký Hon – Edice Hra roku
 10. Assassin Creed Valhalla

Zajímavý je stručný náhled do prodejů merchandise. Nejlépe se prodává merch inspirovaný Pokémony a League of Legends, nepřekvapivě ale láká i Zaklínač a World of Warcraft. Fanoušci anime pak dobře nakupují i Naruta.

Konkrétní žebříček za prosinec v mnoha ohledech kopíruje výše zmíněné. Pod stromky se kupovala FIFA, NHL, Mafia, GTA V nebo Farming Simulator. Zajímavý je obecně vysoký podíl starších titulů.

PRODEJE PROSINEC 2021

 

 1. FIFA 22
 2. NHL 22
 3. Mafia Trilogy
 4. Grand Theft Auto V
 5. Farming Simulator 22
 6. Far Cry 6
 7. God of War (PS Hits)
 8. Zaklínač 3: Divoký Hon – Edice Hra roku
 9. Gran Turismo Sport (PS Hits)
 10. Call of Duty: Vanguard

Posledním zajímavým poznatkem je popularita konzolí. Dle JRC nepřekvapivě vládl PlayStation 5, druhé místo ale obsadil Xbox Series S (!) a bednu zavřel Switch. Microsoftu se tedy zřejmě sázka na levnější a dostupnější konzoli vedle silnějšího Series X vyplatila. 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz