Nový Switch prý nabídne 4K díky DLSS
Novinka Nový Switch prý nabídne 4K díky DLSS

Nový Switch prý nabídne 4K díky DLSS

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

23. 3. 2021 10:17

Pod kotel spekulací o novém, vylepšeném Nintendo Switch opět přilila agentura Bloomberg. Té prý zdroje tvrdí, že nový Switch bude využívat technologii DLSS dostupnou na grafických čipech NVIDIA. Díky ní by mělo docházet k spekulovanému televiznímu výstupu ve 4K, aniž by pokrok kladl přehnané nároky na hardware konzole.

Reklama
Reklama

Ten nicméně také pokročí. Dle informací by měl v novém Switchi tikat o něco výkonnější procesor a konzole by měla mít k dispozici více paměti. K upgradu tedy dojde na všech třech frontách. Současný Switch používá grafické čipy Tegra, které DLSS nepodporují. Jedinými šťastnými jsou zatím čipy ze sérií RTX 20 a 30.

Technologie Deep Learning Super Sampling dokáže skrze neuronovou síť v reálném čase přepočítávat obraz v nižším rozlišení do obrazu ve vyšším rozlišení. Bez větších obtíží tak dokáže čip “vystupovat” obraz v 4K rozlišení, který se kvalitou blíží nativnímu 4K, ačkoliv konzole samotná počítá výsledek ve výrazně nižším rozlišení. V praxi to obvykle znamená, že hra běží ve výrazně větší snímkové frekvenci, než by běžela bez DLSS.

 

 

Právě díky tomu by mohl nový Switch nabízet podporu 4K rozlišení v doku, a je vlastně otázkou, zda bude nativní 4K vůbec podporovat. 

Už z dřívějška víme, že by handheld měl mít sedmipalcový displej se 720p OLED displejem. Bloomberg ale nově přichází s tvrzením, že konzole zamíří na trh kolem letošních vánoc a bude celkem drahá. Máme prý počítat s cenou zhruba 350 až 400 dolarů. V čechách by tak samotná konzole bez her mohla stát kolem jedenácti tisíc korun.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz