Nová aktualizace Switche možná přinese podporu bluetooth sluchátek
Hrej.cz Novinka

Nová aktualizace Switche možná přinese podporu bluetooth sluchátek

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

8. 4. 2021 12:20 1

Předevčírem jsme vás informovali o vydání nové aktualizace firmwaru konzole Nintendo Switch s označením 12.0.0. Ačkoliv šlo o “plnohodnotný” update, který obvykle přidává nové funkce, tentokrát se majitelé konzole dočkali jen opravy problematické funkce zálohy dat a minoritního ladění. Zdá se ale, že nadcházející menší updaty přinesou dlouho očekávanou funkci.

Reklama
Reklama

  • Aktualizace 12.0.0 obsahuje náznaky podpory bluetooth sluchátek
  • Žádné bližší informace nemáme
  • Jde o jednu z očekávaných funkcí konzole

Konkrétně by se mohlo jednat o podporu bezdrátových sluchátek. V současnosti totiž ke konzoli přes bluetooth nepřipojíte žádné přehrávací zařízení. Existuje pouze možnost využití klasických kabelových sluchátek s rozhraním Jack, v režimu doku samozřejmě zvuk teče přes HDMI do připojeného monitoru.

Už tehdy se na sociálních sítích začaly objevovat zprávy o zajímavých prvcích, které zvídaví uživatelé objevili v systémových souborech konzole. Vedle aktualizovaných systémových modulů nakonec uživatel s přezdívkou OatmealDome naznačil, že systém nese známky přípravy (např. řadiče) na podporu bluetooth audio. Zůstává samozřejmě otázkou, kdy se podobné funkce dočkáme. Pro hráče ale může jít o velmi příjemnou novinku, sám OatmealDome tvrdí, že jde o jednu z nejčastěji zmiňovaných novinek systému.


Názor pod čarou - Je to ostatně pochopitelné. Nedávno jsem se se stejným problémem potýkal sám při hraní Just Dance s monitorem bez reproduktorů. V domácnosti, kde leží jen pár bluetooth sluchátek a reproduktorů, máte prostě smůlu. Bezdrátový poslech se navíc pomalu stává standardem, Switch tedy spíše dohání resty, než že by nabízel přelomovou technologii.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz