Hrej.cz Novinka

Nintendo: Switch je hlavně domácí konzole

pavel-makal
Pavel Makal
21. 10. 2016 08:56 3 Sdílej:
Reklama
Reklama

Včerejší odhalení Nintenda Switch rázem utnulo litanie dohadů a spekulací, které se ohledně nového zařízení v uplynulých měsících a letech rojily. Zařízení je skutečně hybridem domácí konzole a handheldu a umožní vám hrát tytéž oblíbené hry jak doma, tak i na cestách. Z traileru jsme vyčetli jistou inklinaci spíše k onomu mobilnímu prvku. Podle Nintenda je to ale prý naopak.

Server Polygon přinesl zprávu o tom, že Nintendo samo vnímá Switch primárně jako domácí konzoli a i nadále bude podporovat handheld 3DS: „Nintendo Switch je především domácí herní systém. Neučinili jsme žádná prohlášení, týkající se budoucnosti 3DS. Je jasné, že s ohledem na 60 milionů prodaných kusů tohoto zařízení existuje stále silná poptávka po nových titulech, jako je například Pokémon Sun & Moon. V přípravě je mnoho dalších her,“ podotýká mluvčí Nintenda.

Bohužel se podobně růžová budoucnost zřejmě netýká současné domácí konzole Wii U. Mluvčí dodává: „Zatím nemáme žádné oznámení, týkající se zařízení Nintendo Wii U. V dubnu 2016 jsme oznámili, že nová konzole přijde na trh v březnu 2017. V tomto fiskálním roce dodá Nintendo na globální trh 800 tisíc kusů Wii U, výsledkem bude obtížnější dostupnost tohoto hardware. Doporučujeme všem zájemcům o Wii U, aby si dostupnost ověřili u svého lokálního obchodníka.“   

Zcela upřímně se však tato situace dala očekávat. Jen těžko lze předpokládat, že by Nintendo drželo na trhu dvě rozdílné domácí konzole, z nichž jedna je navíc dlouhodobě opomíjena a nedostává se jí kvalitní softwarové podpory. Nintendo Switch se zatím pyšní celou plejádou vývojářských domů, které přislíbily, že se jejich budoucí tituly objeví i na této platformě. Snad jim to vydrží co nejdéle a Switch svým odvážným konceptem zopakuje úspěch původního Wii. Které celosvětově prodalo neuvěřitelných 100 milionů kusů.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz