Nintendo do toho šlápne. Vyrobí ještě víc konzolí Switch, nová generace je však v nedohlednu
i Zdroj: Unsplash
Novinka Nintendo do toho šlápne. Vyrobí ještě víc konzolí Switch, nová generace je však v nedohlednu

Nintendo do toho šlápne. Vyrobí ještě víc konzolí Switch, nová generace je však v nedohlednu

Jakub Fišer

Jakub Fišer

20. 1. 2023 12:10 2

Společnost Nintendo má s největší pravděpodobností v plánu navýšit produkci své herní konzole Switch. Ukazuje to mimo jiné i na to, že nová generace zatím zřejmě není na pořadu dne.

Reklama

  • Nintendo plánuje navýšit produkci konzolí Nintendo Switch
  • Zatím za letošní rok prodalo 21 milionů kusů

Agentura Bloomberg s odkazem na věrohodný zdroj blízký společnosti Nintendo uvedla, že japonský gigant plánuje navýšit výrobní kapacity konzolí Switch. Nintendo to již mělo sdělit i svým partnerům z dodavatelského a výrobního řetězce.

Zdali bude navýšena produkce všech konzolí Switch, tedy původní verze, provedení OLED a také Lite, zdroj nezmiňuje.

Nintendu v březnu končí fiskální rok a v něm mělo zatím prodat zhruba 21 milionů konzolí série Switch. Hodně pomohl nákupní měsíc prosinec, před listopadem loňského roku totiž Nintendo z obav ohledně polovodičové krize snížilo své očekávání.

Faktem však zůstává, že Nintendo Switch je 6 let stará konzole – model Lite byl představen v roce 2019 a o dva roky později OLED verze, výbava se však ani tak nerovná aktuální generaci konzolí, kterou symbolizuje PlayStation 5 a Xbox Series X|S. 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz