Nejostřejší draci v penále? Modifikace pro Skyrim přináší až 16K textury létajících bestií
i Zdroj: Xilamonstrr
The Elder Scrolls V: Skyrim Novinka Nejostřejší draci v penále? Modifikace pro Skyrim přináší až 16K textury létajících bestií

Nejostřejší draci v penále? Modifikace pro Skyrim přináší až 16K textury létajících bestií

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

28. 6. 2022 14:28

Kultovní RPG The Elder Scrolls: Skyrim je s námi už téměř jedenáct let, a za tu dobu pochopitelně hra notně zestárla. Mezi méně detailní prvky hry navíc už od začátku paradoxně patří ústřední stvoření - draci. Konkrétně jejich textury ohlodal zub času výrazně. To se snaží změnit modder s přezdívkou xilamonstrr. Na platformě Nexus Mods nabízí modifikaci s až 16K texturami pro okřídlená stvoření.

Reklama
Reklama

  • Modifikace Skyrimu zlepšuje textury draků
  • Obří stvoření budou konečně ostrá

V praxi je to s čísly o něco složitější. Na první pohled může hodnota 16K působit zbytečně megalomanská. Xilamonstrr ale podotýká, že jsou draci opravdu rozměrné modely a zdánlivě ostrá textura se při takových velikostech nepříjemně rozplizne. Skyrim totiž původně používá stejně veliké textury pro draky a třeba pro násobně drobnější brnění. Na dračích tělech jsou tak díky modifikaci podstatě roztaženy dvě 8K textury vedle sebe. Dle autora je to adekvátní, pokud chcete bojovat zblízka s hezky ostrým drakem při obecném nastavení 4K rozlišení hry.

Detailní draci jsou samozřejmě mnohem živější, šupinatější a jsou na nich patrné šrámy utržené v průběhu věků. Modifikace logicky vyžaduje poměrně výkonný počítač, autor ale zároveň přiložil downscalované verze s komprimovanými texturami, které draky sice zkrášlují, ale nežádají tolik grafického výkonu.

Mod upravuje draky v původní hře a u některých konkrétních kusů mírně mění jejich celkovou podobu. Například Alduinova kůže je o něco tmavější a více připomíná sopečný kámen. Všechna stvoření by se pak měla méně lesknout, jako by byla potřeba olejem. Problém zůstává u draků z DLC, kteří mají údajně tak příšerné původní textury, že je nelze jednoduše vylepšit.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz