Hrej.cz Novinka

Namco si registrovalo název Pac-Man Maker

david-plechacek
David Plecháček
19. 4. 2017 09:54 Sdílej:
Reklama
Reklama

Víte, jaké hry jsou pro vývojáře nejjednodušší? Ty, které si musíte vytvořit sami. Zjistili to v Nintendu, když hráčům nadělili Super Mario Maker, který se po úspěchu na Wii U dostal i na konzoli 3DS, a stejný přístup volí i Bandai Namco. Jak jinak si vysvětlit, že si společnost zaregistrovala název Pac-Man Maker?

Zápis proběhl spolu se zápisem nového Code Vein, o kterém jsme psali včera v podvečer. Kromě obou značek Bandai Namco u příslušného úřadu pro celou Evropskou unii zapsalo i Storm Wings.

Jenže zatímco pod Storm Wings si nedokážeme nic představit a o značce nic nevíme, Pac-Man Maker je pro nás snáz uchopitelnější. Japonská společnost chce evidentně oživit klasiku, kterou Namco poprvé představilo už v roce 1980. Pokud se potvrdí, že se jedná o novinku, se kterou chce firma přijít v budoucnosti na trh, je očividné, že nový Pac-Man bude sázet na tvořivost vlastních hráčů.

Podobný krok je pochopitelný. To, že se jedná o zajímavou cestu kudy se vydat, ukázalo před dvěma lety Nintendo, jehož Super Mario Maker sklízel celosvětový úspěch.

Shodou okolností jsme si mohli vyzkoušet vytvořit vlastní hru s Pac-Manem před několika dny. Postaral se o to Google. Pokud jste 1. dubna zamířili na Google Maps, mohli jste si vybrat libovolnou část vašeho města, z níž se jedním kliknutím stala aréna, na které se slavná žlutá postavička pohybovala.  

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz