Na tuzemský Attentat naváže Svoboda 1945
Novinka Na tuzemský Attentat naváže Svoboda 1945

Na tuzemský Attentat naváže Svoboda 1945

David Plecháček

David Plecháček

5. 6. 2019 10:44
Reklama
Reklama

Nebýt historického Kingdom Come a virtuálněreálného Beat Saberu, patrně nejznámější českou hrou posledních měsíců a několika málo let je historický Attentat 1942. Historická hra pojednávající o životě za protektorátu a samozřejmě o proslulém činu Gabčíka s Kubišem si získala velkou podporu nejen u nás, tak i v zahraničí. Historici ze Charles Games se tak rozhodli pokračovat a do českých zemí se vrací o tři roky později.

Nový počin se jmenuje Svoboda 1945. Jak už název napovídá, novinka rozpracuje konec druhé světové války a především události bezprostředně po ní. „Svoboda 1945 vypráví příběh malé vesnice v českém pohraničí. Její komplikovaná minulost ovlivňuje vztahy ve vesnici dodnes a dotýká se i vaší rodiny. Opět se budete snažit rozplést složitý příběh pomocí rozhovorů s pamětníky,“ říká Vít Šisler z FF UK, hlavní designér hry, v tiskové zprávě.

Svoboda se tak bude hrát prakticky identicky jako oceňovaný Attentat. Jednotlivé postavy, se kterými se dostanete do kontaktu, budou ve své paměti lovit události a líčit vám, jak se věci s odsunem sudetských Němců, tehdejšími komunisty nebo kolektivizací vlastně měly. Novinka nově využije engine Unity, a jak Jakub Gemrot z Charles Games říká, tento krok vývojářům v lecčem rozvázal ruce.

Letos však nové historické dílo nevyjde. Vývojářům a akademikům z celého týmu bude ještě nějaký čas trvat, než hru dokončí. Předběžně se hovoří o vydání v prvním čtvrtletí příštího roku, a to na PC, Macu a mobilních iOS a Androidech. Již nyní si ale můžete titul Svoboda 1945 přidat na Steamu do svého wishlistu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz