Na Switch zřejmě míří nabídka her z Game Boy a Game Boy Color
Novinka Na Switch zřejmě míří nabídka her z Game Boy a Game Boy Color

Na Switch zřejmě míří nabídka her z Game Boy a Game Boy Color

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

3. 9. 2021 19:53

Nabídka předplatného Nintendo Switch Online by se brzy mohla rozšířit o další generaci handheldového hraní. K současné knihovně zhruba 130 her z konzolí NES a SNES se prý v blízké době připojí vybrané tituly z průkopnického herního přístroje do kapsy, Game Boy, a jeho vylepšené verze Game Boy Color. Informace pochází ze zdrojů podcastu Nate the Hate a webů Nintendo Life a Eurogamer.

Reklama
Reklama

  • Dle zdrojů by měly brzy do nabídky Nintendo Switch Online dorazit hry z Game Boy a GB Color

Už v roce 2019 datamine odhalil, že Nintendo s hrami ze SNESu rozhodně nekončí a do budoucna se dočkáme i dalších ikonických titulů. Jaké to budou můžeme zatím jen spekulovat. Konzole Game Boy přišla na trh v roce 1989, do Evropy dorazila o rok později.a společně s vylepšenou verzí Color prodala zhruba 118 milionů kusů, což z ní dělá třetí nejúspěšnější konzoli všech dob (po PlayStationu 2 a svém nástupci, Nintendu DS). V devadesátých letech šlo o jednu z ikon gamingu.

Mezi největší herní ikony Gameboye patří pochopitelně první díly série Pokémon, The Legend of Zelda: Link’s Awakening, řada titulů série Super Mario, Castlevania nebo Metroid. 

Které pecky z éry Game Boye byste si chtěli připomenout vy?

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz