Hrej.cz Novinka

Minecraft Dungeons možná v dubnu nevyjde

david-plechacek
David Plecháček
18. 3. 2020 12:40 Sdílej:
Reklama
Reklama

Většina společností své fanoušky uklidňuje, že koronavirus a bezpečností opatření s ním spojená nebudou mít žádný vliv na stanovené termíny. Naposledy takové prohlášení učinil CD Projekt, u jehož ambiciózního Cyberpunku se vzhledem k minulosti studia dalo něco takového očekávat. To se ale netýká všech, jsou i tací, kteří kvůli krizové situaci nestíhají.

Problémy se dotýkají například švédského Mojangu. Jeho Minecraft sice může bavit miliony hráčů na světě v dobách, kdy nemohou z domu, ale nadstavba v podobě Dungeons možná na jaře nevyjde. Dungeon crawler oznámený v rámci loňské E3 měl vyjít bez bližšího upřesnění letos v dubnu, jak ale vývojáři přiznávají v příspěvku na Twitteru, situace je pro ně obtížná a stanovený termín tak možná budou muset odložit.

Důvodem je, jak jinak, virus SARS-CoV-2 způsobující známou nemoc COVID-19. Ten v tuto chvíli ovlivňuje prakticky všechny oblasti našeho života, a situace v ostatních zemích je buď ještě vážnější, nebo se stává velice rychle podobnou té u nás. Většina firem, stejně jako Mojang, tak funguje v omezeném režimu a nechává své zaměstnance pracovat z domova, i tak je ale tento nouzový režim znát.

Jak Mojang přiznává, i přes nasazení všech vývojářů COVID-19 poznamenává workflow ve firmě. „Děláme vše pro to, aby Minecraft Dungeons vyšel v dubnu, ale musíme přehodnotit naše stanovené termíny, abychom zajistili, že vám stále představíme tu nejlepší možnou hru,“ píše se v oficiálním stanovisku. Konečně rozhodnutí ještě nepřišlo, až se ale objeví, dost možná u něj bude stát i nový termín vydání hry.

Příklad Mojangu nicméně vyvolává otázku, jak jsou na tom ostatní společnosti, které své hry plánují na duben a další měsíce. CD Projekt je jen zrnkem soli v moři, ale ovlivněných může být mnohem více. Naštěstí ale většina velkých her už své snahy o jarní vydání v předstihu vzdala, jinak by byl výčet odložených projektů možná mnohem větších. Uvidíme, jak pandemie koronaviru poznamená ale i hry, které jsou plánovány na druhou polovinu roku. V aktuální dynamické době je jakákoliv predikce prakticky nemožná.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz