Microsoft potvrdil, že se konzole Xbox vždy prodávaly se ztrátou
Novinka Microsoft potvrdil, že se konzole Xbox vždy prodávaly se ztrátou

Microsoft potvrdil, že se konzole Xbox vždy prodávaly se ztrátou

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

7. 5. 2021 15:02

Není žádné tajemství, že výrobci konzolí na hardwaru nic moc nevydělají. O příjmy se starají především konkrétní tituly, případně služby. Tuto skutečnost Microsoft nyní přímo potvrdil.

Reklama
Reklama

  • Viceprezidentka Xboxu přiznala, že Microsoft na prodeji konzolí nikdy nevydělával
  • Červená čísla kompenzují prodejem her a předplatitelských služeb

Microsoft figuruje v soudní kauze Epic vs. Apple. Jako provozovatel virtuálního obchodu totiž může přinést důležité svědectví. Společnost zastoupila Lori Wright, viceprezidentka Xboxu, u soudu odpovídala na otázky právního zástupce Epic Games, kterým je Wes Earnhardt.

V první otázce se doptával na marži v souvislosti s prodejem konzolí Xbox. Wright odpověděla, že žádná není, jelikož se prodávají se ztrátou. Vysvětlila, že jsou červená čísla kompenzována prodejem her a předplatitelských služeb. Earnhardt se následně snažil zjistit, zda Microsoft vůbec někdy profitoval z prodeje konzolí. Wright odpověděla, že nikoliv.

Co se týče minulé generace, zde Microsoft už v samotných prodejích významně zaostává za svými konkurenty. Odhaduje se, že se celkem podařilo prodat něco přes 50 milionů konzolí Xbox One. PlayStation 4 dosáhl na číslo 116 milionů, čímž se zařadil na čtvrtou příčku historicky nejprodávanějších konzolí. Daří se i Nintendu, zrovna včera jsme informovali o skutečnosti, že Switch překonal hranici 84 milionů prodaných kusů.

Obecně se předpokládá, že se v pozdější části konzolového cyklu daří srazit náklady na výrobu, s čímž přichází i jisté zisky. Microsoftu se ale tento trik evidentně příliš nedaří. Společnost se tím ale nemusí nijak trápit. Nedávno zveřejněné finanční výsledky naznačují, že si herní divize i tak vede velice dobře.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz