Microsoft oznámil další zdražení konzolí Xbox
Microsoft oznámil další zdražení konzolí Xbox. Nové ceny začnou platit od 1. srpna 2026 a firma je odůvodňuje rostoucími náklady na paměťové a úložné komponenty.
- Od 1. srpna 2026 zdraží konzole Xbox po celém světě
- Microsoft zatím nezveřejnil nové evropské ceny, ty oznámí později
- Společnost ukončí prodej modelu Xbox Series X s 2TB úložištěm
Společnost Microsoft oznámila další celosvětové zdražení konzolí Xbox. Nové ceny vstoupí v platnost 1. srpna 2026 a podle firmy za nimi stojí pokračující krize na trhu s paměťovými a úložnými čipy, kterou výrazně ovlivňuje rostoucí poptávka po hardwaru pro datová centra využívající umělou inteligenci.
Na americkém trhu zdraží model Xbox Series X z 650 na 800 dolarů, zatímco digitální varianta se posune z 600 na 750 dolarů. Xbox Series S nově vyjde na 500 dolarů místo dosavadních 400 a verze s 1TB úložištěm zdraží z 450 na 600 dolarů. Ceny pro evropské trhy zatím Microsoft nezveřejnil.
Microsoft měl využít novou hru k hledání kupce pro Ninja Theory
Krátce po oznámení nové hry od Ninja Theory se objevila zpráva, že Microsoft chtěl prezentaci využít také k oslovení potenciálních investorů a zájemců o studio.
Firma zároveň oznámila ukončení výroby a prodeje modelu Xbox Series X s 2TB uložištěm. Podle vyjádření společnosti se během posledních měsíců snažila společně s dodavateli najít jiné řešení, prudký růst cen pamětí a úložných čipů však tomu zabránil.