Microsoft oznámil další zdražení konzolí Xbox
i Zdroj: Microsoft
Novinka Microsoft oznámil další zdražení konzolí Xbox

Microsoft oznámil další zdražení konzolí Xbox

Andrej Holátko

Andrej Holátko

Microsoft oznámil další zdražení konzolí Xbox. Nové ceny začnou platit od 1. srpna 2026 a firma je odůvodňuje rostoucími náklady na paměťové a úložné komponenty.

Reklama


  • Od 1. srpna 2026 zdraží konzole Xbox po celém světě
  • Microsoft zatím nezveřejnil nové evropské ceny, ty oznámí později
  • Společnost ukončí prodej modelu Xbox Series X s 2TB úložištěm

Společnost Microsoft oznámila další celosvětové zdražení konzolí Xbox. Nové ceny vstoupí v platnost 1. srpna 2026 a podle firmy za nimi stojí pokračující krize na trhu s paměťovými a úložnými čipy, kterou výrazně ovlivňuje rostoucí poptávka po hardwaru pro datová centra využívající umělou inteligenci.

Na americkém trhu zdraží model Xbox Series X z 650 na 800 dolarů, zatímco digitální varianta se posune z 600 na 750 dolarů. Xbox Series S nově vyjde na 500 dolarů místo dosavadních 400 a verze s 1TB úložištěm zdraží z 450 na 600 dolarů. Ceny pro evropské trhy zatím Microsoft nezveřejnil.

Microsoft měl využít novou hru k hledání kupce pro Ninja Theory
i Zdroj: Xbox Games Studios

Microsoft měl využít novou hru k hledání kupce pro Ninja Theory

Krátce po oznámení nové hry od Ninja Theory se objevila zpráva, že Microsoft chtěl prezentaci využít také k oslovení potenciálních investorů a zájemců o studio.

Firma zároveň oznámila ukončení výroby a prodeje modelu Xbox Series X s 2TB uložištěm. Podle vyjádření společnosti se během posledních měsíců snažila společně s dodavateli najít jiné řešení, prudký růst cen pamětí a úložných čipů však tomu zabránil.


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Reklama
Reklama
Reklama