Microsoft je na Sunset hrdý, o portu ale mlčí
Když se ve středu objevila zpráva, dle které autoři Sunsetu Overdrive uvažují nad možností přenést hru i na počítače, zahraniční média se začala pídit. Microsoft k žádostem o vyjádření nezůstal slepý a hluchý, ale o portu od té doby nepadlo ani slovo.
Tiskový mluvčí řekl konkrétně toto: „Insomniac Games (tvůrci Sunsetu, pozn. red.) je skvělý partner a velice rádi s tímto týmem spolupracujeme. Na Sunset Overdrive jsme velice pyšní a hledáme způsoby, jak přinést hry našim fanouškům. Z tohoto hlediska ale nemáme žádné nové zprávy,“ říká.
A co za celým halo efektem vězí? Xbox Play Anywhere. Není žádnou novinkou, že Microsoft díky této službě bude tlačit Xbox exkluzivní hry i na PC, a tak si jejich majitelé mohou vychutnat například Forzu, ReCore, Quantum Break nebo série Gears, ale nikdo samozřejmě neřekl, zda taková možnost nemůže přijít zpětně - a toho se chytli vývojáři ze studia Insomniac.
Ačkoliv ne díky Xbox Play Anywhere, rozhodně by se nestalo poprvé, kdy původně exkluzivní hra nějakou dobu po vydání zamířila z Xboxu i na PC - vzpomeňme na Ryse: Son of Rome a Dead Rising 3. Zda se k nim jednoho dne přidá i Sunset nevíme, ale upřímně bychom se ani moc nedivili.