mafia-ii-mela-mit-nekolik-ruznych-koncu
Novinka Mafia II měla mít několik různých konců

Mafia II měla mít několik různých konců

Jaromír Möwald

Jaromír Möwald

30. 6. 2010 08:32 5
Reklama
Reklama

Co stojí za několikerým zdržením druhého dílu české hry Mafia jsme si mohli tak nějak domyslet z toho obrovského počtu zpráv, které k nám za poslední tři roky proudily. Nicméně, jedním z důvodů, které doposud nebyly vyřčeny, může být i nadměrné množství zakončení. Jak totiž odhalil Denby Grace, producent hry, původně měla mít Mafia II dokonce čtyři možné konce, kterých bylo možné dosáhnout na základě vašich rozhodnutí v průběhu hry. Tři z nich však nakonec byly zcela vyškrtnuty, a ačkoliv k nim průběh některých misí možná může směřovat, Mafia II vždycky skončí stejně, ať ji budete hrát tak, či onak. "V jednu chvíli jsme pro hru měli čtyři různé konce. Nicméně v jednu chvíli jsme všechna čtyři zakončení porovnali a zjistili jsme, že jen jedno jediné je skutečně bombastické a doslova hodné hry, jakou Mafia II je," vysvětluje Grace.

"Pořádali jsme různé focus testy a při nich jsme zjistili, že ačkoliv lidé hru dohrávají do konce několikrát, pocit uspokojení z jejího dokončení měli právě pouze v onom jednom případě." A než by se s tím vývojář rozhodli něco udělat, tak raději ostatní konce vyřadili ve prospěch toho nejoblíbenějšího. Což je určitě dobře, ačkoliv spousta z vás jistě bude lamentovat ve prospěch hry s otevřeným závěrem. Přeci jen, první Mafia nikdy nebyla tak úplně GTA, byť se jí k němu spousta lidí snažilo připodobnit, a to, co jí hnalo kupředu byl právě výborně napsaný příběh. Pokud se toho dočkáme i ve druhém díle, tak není nač si stěžovat.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz