italska-politicka-chce-zakazat-mafii-2
Hrej.cz Novinka

Italská politička chce zakázat Mafii 2

erik-omar
Erik Omar
17. 12. 2010 16:59 12 Sdílej:
Reklama
Reklama

Česká hra Mafia II by mohla být v některých evropských zemích zakázána a to v případě, že by se někdo v Evropské komisi chopil stížnosti italské političky Soni Alfanové, kterou hra uráží svým bagatelizováním utrpení, jež si musely protrpět obětí italských mafií.

Sama Alfanová je také obětí, jelikož v roce 1993 mohla právě mafie za smrt jejího otce. I proto později založila Italskou asociaci na ochranu obětí organizovaného zločinu, v jejímž jménu teď mluví: „Vážně, vážně to bolí. Tohle nemůžeme dovolit (prodej Mafie 2), rány jsou stále příliš čerstvé.“

V případě, že stížnost projde, doputuje až do Evropského parlamentu, kde by o osudu Mafie 2 hlasovali poslanci (jímž je i Alfanová). Ovšem tak se s největší pravděpodobností nestane. Předurčení k neúspěchu takového návrhu naznačuje i mluvčí Take-Two Alan Lewis: „Mafia II vypráví působivý příběh o americkém organizovaném zločinu – námět, který byl po dekády představován ve spoustě oceňovaných filmů, televizních seriálech a knihách.“

„Za titulem stojíme, jako za každým naším produktem,“ dodal.

I podle nás nemá Italka šanci zákaz hry prosadit. Je sice smutné, co ji postihlo, ale kdyby se měl brát ohled na pozůstalé obětí všech válek, problémů nebo kritických situací, nemohly by vycházet prakticky žádné hry, ani ty závodní.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz