Internetem se šíří zvěsti, že vývoj Fable startuje odznovu, na Unreal Engine. Prý to ale není pravda
i Zdroj: Playground Games
Novinka Internetem se šíří zvěsti, že vývoj Fable startuje odznovu, na Unreal Engine. Prý to ale není pravda

Internetem se šíří zvěsti, že vývoj Fable startuje odznovu, na Unreal Engine. Prý to ale není pravda

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

3. 1. 2023 14:44

Na internetovém fóru 4chan se objevila spekulace, dle které měl být vývoj rebootu Fable od studia Playground Games restartován, protože se projekt dostal do slepé uličky, ve které ho nedokázali hrát ani sami autoři. Nově má hra vznikat na Unreal Enginu páté generace. Informace ale nebyla ničím podložena a nepodpořili ji ani žádní známí leakeři. Naopak ji popírá šéfredaktor webu GamesIndustry.biz Christopher Dring.

Reklama

  • Na 4chanu se objevila informace, že byl restartován vývoj Fable na novém enginu
  • To ale zřejmě není pravda

Původně informaci sdílel leaker Idle Sloth s odkazem na nyní už smazané vlákno z 4chanu. Na informaci později reagoval i respektovaný Jez Corden, který zmínil, že sice nic podobného potvrdit nemůže, ale že by ho podobný vývoj situace nepřekvapil. V obou případech však muži poukázali na to, že 4chan není příliš věrohodný zdroj podobných zvěstí.

To ostatně potvrzuje i reakce Christophera Dringa. Šéf seriózního magazínu GamesInudstry.biz na Twitteru reagoval jednoduchým sdělením “Tohle není pravda”. Žádný relevantní zdroj, například přímo z Microsoftu, se k situaci zatím nevyjádřil. Zatím tedy nemůžeme nic jednoznačně vyvrátit a už vůbec ne potvrdit. Původní příspěvek informující o spekulaci byl také smazán ze subredditu r/GamingLeaksAndRumours.

Zpráva hezky zapadá k naší dnešní ranní novince, ve které jsme sdíleli slova Neila Druckmanna. Autor The Last of Us totiž apeloval na hráče, aby insiderům nevěřili, protože většina jejich informací není pravdivá. Na druhou stranu o problémech při vývoji Fable už slýcháme delší dobu.

Vývoj Fable je prý problémový, důvodem jsou interní pravidla Microsoftu ohledně nástrojů a externích zaměstnanců
i Zdroj: Microsoft

Vývoj Fable je prý problémový, důvodem jsou interní pravidla Microsoftu ohledně nástrojů a externích zaměstnanců

Dle spekulací se Xbox na letošním The Game Awards neobjevil z důvodu konání vlastní akce, která se má dle novináře Jeze…

13. 12. 2022 13:38
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama