Horizon Forbidden West má na PS5 vyžadovat odlišné místo na disku v závislosti na regionu hráče. Na Evropu připadá 96 GB
Horizon Forbidden West Novinka Horizon Forbidden West má na PS5 vyžadovat odlišné místo na disku v závislosti na regionu hráče. Na Evropu připadá 96 GB

Horizon Forbidden West má na PS5 vyžadovat odlišné místo na disku v závislosti na regionu hráče. Na Evropu připadá 96 GB

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

23. 1. 2022 09:35 2

Zapovězená stezka směřující do neprozkoumaných západních končin se prvním hráčům Horizonu konečně otevře za méně než měsíc. Vizuální působivost kontrastní zeleně, bujícího života a robotického neživota jsme si mohli na videích užít již nejednou; posledním příkladem je nedávná příběhová ukázka. Až do dnešního dne bylo však nedořešenou otázkou, kolik místa bude hra nakonec vyžadovat.

Reklama
Reklama

  • Horizon Forbidden West má na PS5 zabírat jiné množství volného místa u hráčů z odlišného regionu
  • V Evropě má hra zabírat 96 GB, v Americe 86 GB

Server PlayStation Game Size zaměřený na informace o velikosti chystaných titulů se prostřednictvím Twitteru podělil, že Horizon Forbidden West má na PS5 vyžadovat těsně nad 96 GB, přičemž tato hodnota nemá brát v potaz aplikaci Day One patche. Výsledná velikost by tedy měla být ještě o něco vyšší, a to zejména při hraní na PS4, kde je vlivem lišící se komprese velikost her tradičně vyšší.

Spolu se zopakováním informace o očekávané velikosti se nově dozvídáme, že základní velikost nemá být univerzální, ale regionálně závislá. Pakliže byste tudíž spadali např. do amerického regionu, hra by na vašem PS5 měla zabírat o 10 GB méně. V případě dále vyčleněného japonského regionu není požadované místo na disku zatím přesně určeno. Důvodem je skutečnost, že hra dosud nebyla přidána do příslušné databáze. 

Zástupci PlayStation Game Size v návaznosti na svou prosincovou zprávu též na krátce připomínají, že velikost části her bývá v databázích o 10-20 GB větší, než jak tomu je na výsledné konzoli. Horizon Forbidden West vychází na PlayStation 18. února, přičemž s jeho stahováním můžete začít již od 11. února.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz