Speciální chatařský hPod #806 vyjde během víkendu. Omlouváme se za komplikace.
Herní společnosti společně proti rasismu
Hrej.cz Novinka

Herní společnosti společně proti rasismu

Radek Raudenský

Radek Raudenský

3. 6. 2020 10:34 24
Reklama
Reklama

Na podporu hnutí Black Lives Matter se společnosti nerozhodly jen nechat lidem prostor pro to, aby byly slyšet. Herní průmysl se spojil i peněžně, a hned několik studií či firem působících v tomto odvětví oznámilo, že bude darovat velké obnosy peněz.

Například prodejce her Humble Bundle vytvořil fond ve výši 1 milionu dolarů, který bude určen pro pomoc vydávání her, které vytvořili vývojáři černé barvy pleti. Následně i naléhá na své fanoušky, aby podporovali NAACP fond nebo hnutí Race Forward. NAACP podporuje i Ubisoft, který kromě tohoto fondu věnuje i hnutí Black Lives Matter 100 tisíc dolarů.

Devolver Digital zase vzal své finance, spojil je s příspěvky svých zaměstnanců, a společně věnovali 65 tisíc dolarů hnutí Black Lives Matter. Itch.io složilo balíček pro rasovou spravedlnost a rovnost, za který musíte zaplatit minimálně 5 dolarů, a všechny peníze pak zamíří k NAACP a Community Bail Fund.

Games Done Quick věnují 2,5 tisíce dolarů projektu We Love Lake Street, Square Enix taktéž podpoří hnutí Black Lives Matter, a to s 250 tisíci dolary. Nemlčí ani EA, které rozdělí 1 milion dolarů organizacím bojujícím proti rasové nespravedlnosti a diskriminaci.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz