halo-3-bylo-ve-vyvoji-i-ve-verzi-pro-pc
Novinka Halo 3 bylo ve vývoji i ve verzi pro PC

Halo 3 bylo ve vývoji i ve verzi pro PC

Jaromír Möwald

Jaromír Möwald

1. 3. 2010 16:34 1
Reklama
Reklama

Série Halo je sice vlastní majitelům Xboxu 360, nicméně první dva díly zavítaly i na PC. Pokaždé to ale bylo s určitým časovým odstupem a kupříkladu Halo 2 by na PC určitě nebylo, pokud by Microsoft nenapadlo si jím zapropagovat nově příchozí Windows Vista. Proto se také předpokládalo, že třetí díl dříve, či později na PC přeci jen bude, což je ale dnes, téměř tři roky po vydání hry na X360 prakticky nemyslitelná věc. Přesto se lidem ze stránky GameGuru povedlo vyšťourat poměrně zajímavou informaci. Pokud je totiž pracovní záznam Matta Waggleho, grafika Halo 3, pravdivý, pak v jeden okamžik skutečně byla PC verze ve vývoji souběžně s tou konzolovou.

Důvod jejího zrušení se dá poměrně snadno odvodit. Bungie projekt zkrátka přerostl přes hlavu a, podobně jako třeba aktuálně Alan Wake, byla PC verze zrušena proto, aby se tým mohl koncentrovat pouze na jeden jediný projekt. To samozřejmě následný PC port nevylučovalo, ovšem poté, co hra zaznamenala obrovský úspěch a porovnání finančních výsledků obou předchozích dílů na PC a na konzolích vyznívalo jasně ve prospěch konzolí, bylo zřejmě rozhodnuto, že není třeba se zabývat dalším titulem, který by zabral hodně času, spolykal dost peněz a výsledek by byl stejně nulový. Bungie v současné době koncentrují veškeré své síly na Halo: Reach, tudíž už ani ten největší optimista nemůže zřejmě doufat, že by se Master Chief ještě někdy objevil i na monitorech osobních počítačů.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz