Guillermo del Toro odmítá, že by byl zapojen do vývoje Silent Hillu. Soudí, že na další hře zřejmě ani pracovat nebude
Novinka Guillermo del Toro odmítá, že by byl zapojen do vývoje Silent Hillu. Soudí, že na další hře zřejmě ani pracovat nebude

Guillermo del Toro odmítá, že by byl zapojen do vývoje Silent Hillu. Soudí, že na další hře zřejmě ani pracovat nebude

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

25. 12. 2021 10:18

Filmový režisér a držitel Oscaru Guillermo del Toro promluvil v podcastu Happy Sad Confused o svém nedávném vystoupení The Game Awards 2021. Po spekulacích, že zde mohl lákat na přípravu neoznámeného Silent Hillu, udává, že tomu tak není. Své přání nicméně směřuje k tomu, aby nová hra nakonec vznikla.

Reklama
Reklama

  • Režisér Guillermo del Toro popírá, že by byl účasten na tvorbě nového herního Silent Hillu
  • Byť ho vývoj her zajímá, svou pozornost chce upínat jinam

Del Toro se se Silent Hillem naposledy blíže seznámil před definitivním zrušením nového titulu v roce 2015. Někdejší rozhodnutí Konami o přerušení vývoje označil za příkladové hlupáctví, a to především ve vztahu k potenciálu, který hra třímala. Společně s Kodžimou, který na hře taktéž pracoval, se posléze zapojil do vývoje Death Stranding, v němž si zahrál roli Deadmana.

Dle svého aktuálního vyjádření se filmový režisér do světa her i přes svou rostoucí fascinaci jejich stylem vyprávění zřejmě již nepustí. Mimo neúspěchu Silent Hillu poukazuje při této poznámce i na podobnou příhodu se studiem Volition (Saints Row). V tomto případě šlo o zrušení chystaného survival hororu InSane, jenž měl v roce 2013 započít vlastní trilogii. Na pokyn vydavatele THQ byla však hra v roce 2012 zrušena a autorská práva převedena k del Torovi.

Otázkou nehledě na nezapojení slavného režiséra zůstává u toho, kdy se nového titulu ze série Silent HIll vlastně dočkáme. Podle náznaků, které k nám ve velkém proudí v posledním roce, se zdá poměrně pravděpodobné, že je v produkci hned několik her. Avšak kdy přesně se některé z nich dočkáme, a to pokud vůbec, je i nadále spíše záhadou.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz