Green Hell čerpá od komunity i hry Forest
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Green Hell čerpá od komunity i hry Forest

Green Hell čerpá od komunity i hry Forest

David Plecháček

David Plecháček

27. 12. 2019 11:23
Reklama
Reklama

Projekty v předběžném přístupu rozhodně nemusí končit happy endem. Některé sice hráče zaujmou a neustále rostou a vyvíjí se, jiné ale už v prvopočátcích ukáží, že je rozhodně nečeká zářná budoucnost. Takových je podstatně víc. Jedním z mála zástupců první skupiny je survival Green Hell, který ukázal potenciál a dokázal se vyvinout ve více než solidní titul.

Takto by možná měla začínat spíše recenze, ale nejde ani tak o onu kvalitu hry, jako spíše o to, jaké s ní mají autoři plány do budoucna. V nedávném rozhovoru s výkonným ředitelem studia Creepy Jar Krzysztofem Kwiatekem zazněla spousta zajímavostí, včetně toho, že hra v budoucnu zamíří i na konzole. Nic z toho by ale nebylo bez zanícené komunity.

Kwiatek řekl, že důvody, proč je Green Hell tak úspěšný, jsou dva. Právě práce s komunitou umožnila, že vývojáři dělají správné kroky, které hru nerozbíjí, ale tvarují vážně k lepšímu. Tím druhým důvodem je paradoxně jiná hra, a to The Forest. Tento survival byl totiž také v early accessu, a právě přístup studia Forever Entertainment autorům ukázal, jak k vlastní hře přistoupit, včetně toho, jak se vypořádat s konzolovými porty.

Ostatně obě hry jsou si v určitém ohledu podobné, obě sdílí žánr i zasazení do tropického prostředí. Amazonský Green Hell ale jde možná ještě dál díky mechanismu sezón. K tomu všemu prales stejně jako ostrov v The Forest nabízí větší tajemství, než by se na první pohled mohlo zdát. Hra vyšla ve verzi 1.0 už v září, Creepy Jar však ani přes to titul neopouští a nevrhají se na něco nového. Namísto toho chystají bezplatná rozšíření a hodlají hru rozšířit o možnost kooperace. No a samozřejmě se chystá mezi konzolové hráče, ačkoliv prozatím ani přibližně nevíme, kdy se tak stane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz