Final Fantasy 16 zřejmě hodně inklinuje k západu. Anglický dabing má prioritu před japonským
Novinka Final Fantasy 16 zřejmě hodně inklinuje k západu. Anglický dabing má prioritu před japonským

Final Fantasy 16 zřejmě hodně inklinuje k západu. Anglický dabing má prioritu před japonským

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

26. 7. 2021 19:52

Připravovaný šestnáctý regulérní díl série Final Fantasy se zřejmě odklání od tradic série. Zatímco dříve bylo zvykem, že nová pokračování vycházejí na západě s velkým zpožděním, při vývoji titulu s podtitulem Awakening ale dostal prioritu anglický dabing. Producent hry Naoki Jošida to potvrdil v rozhovoru pro jeden z japonských magazínů.

Reklama
Reklama

  • Producent Final Fantasy 16 potvrdil, že je anglický dabing skoro hotov
  • Japonský přitom teprve začne vznikat
  • Hra se zřejmě více než kdy dříve soustředí na západní publikum

“Při nahrávání dabingu jsme prioritizovali angličtinu. A konkrétně se soustředíme na britskou angličtinu. Používáme záznam obličejů, takže později nebudeme muset ručně upravovat jednotlivé obličeje během cutscén. Také je to kompletní záznam, takže herci, kteří hrají pohyby zároveň postavy dabují. To sice neděláme pro každou cutscénu, nicméně proto anglický dabing zatím pokročil nejvíce. Dabování do japonštiny začne brzy,” sdělil Jošida.

Jošida také připomněl, že jako producent nikdy nebyl u nahrávání dabingu. Jde prý o metodu postavenou na úctě k scenáristům, kterým by svou přítomností narušoval práci.

Web Dualshockers upozorňuje na to, že stejným procesem prošel i Death Stranding Hidea Kodžimy. Ten byl také nejdříve kompletně “zahrán” v angličtině a až poté byli přizváni japonští dabéři, aby zpracovali lokalizaci.

Square Enix je zatím s informacemi o novém Final Fantasy velmi opatrný. Zatím neznáme ani přibližné datum vydání.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz