Final Fantasy 14 by mohla vyjít na PS4
Jak jistě víte, masivní onlineovka Final Fantasy 14 se neuchytila ani z poloviny tak dobře, jak vydavatel Square-Enix očekával. Prvotní launch hry na PC nevyšel, a tak se během E3 představil nový plán, díky němuž vyjde XIV kompletně přepracovaná, včetně grafického dizajnu. Hra se měla v roce 2010 objevit i na PlayStation 3, což se ovšem nestalo.
Momentálně je tak v plánu okénko prvního čtvrtletí 2013, mnozí se ovšem ptají, zdali by skutečně nebylo lepší vydat Final Fantasy 14 rovnou na PlayStation 4. "Stále ale ještě nebylo potvrzené, kdy PlayStation 4 vyjde!" směje se producent Naoki Yoshida. Když dle vlastních slov ale přistoupí na fakt, že se s PlayStation 4 počítá, pokračuje dále.
"Jak víte, cíl naší společnosti je co možná největší skupina hráčů. Což znamená, že když vyjde nový hardware, chceme pomocí něho dosáhnout na další vrstvu hráčů. Tudíž bychom rozhodně chtěli." Jak ovšem podotknul, i kdyby tato skutečnost nastala zítra, vývojáři nejdříve musí splnit již podepsaný slib - vydat hru i na PlayStation 3.