Embracer vypne mobilní hry Square Enixu. Hráči přijdou třeba o Deus Ex Go
i Zdroj: Square Enix Montréal
Mobilní hraní Novinka Embracer vypne mobilní hry Square Enixu. Hráči přijdou třeba o Deus Ex Go

Embracer vypne mobilní hry Square Enixu. Hráči přijdou třeba o Deus Ex Go

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

23. 11. 2022 11:42 2

Studio Onoma (dříve známé jako Square Enix Montréal) respektive jeho relativně nová mateřská firma Embracer Group, ukončuje podporu a provoz některých mobilních titulů. Vydavatelství chce údajně mobilní studio úplně zavřít a prvním krokem je oficiální vypnutí několika titulů, naplánované na 4. ledna příštího roku.

Reklama

  • Od 4. ledna přestanou fungovat mobilní tituly od původních Square Enix Montréal
  • Stahovat je lze do 1. prosince

Konkrétně tak hráči přijdou o mobilní tituly Deus Ex Go, Arena Battle Champions, Hitman Sniper: The Shadows a Space Invaders: Hidden Heroes. Onoma to oficiálně oznámila na svých sociálních sítích.

Pokud máte zájem hry vyzkoušet, musíte si pospíšit. Od začátku prosince budou staženy z oficiálních mobilních obchodů, tedy Google Play a App Store. V případě instalace zůstanou hratelné do zmíněného 4. ledna, pak navždy zmizí v křemíkovém nebi. Už nyní navíc není možné v titulech utrácet za mikrotransakce.

Hráči litují především ztráty Deus Ex Go. Jednak šlo o poměrně kvalitní mobilní tahovku, i když vyšla už v roce 2016. Vtip je ale v tom, že jde o prémiovou záležitost s cenovkou 5 až 6 dolarů. Majitelé tak přijdou o přístup k obsahu, který si zaplatili. Zbytek titulů odsouzených k vypnutí byl dostupný zdarma.

Embracer Group oznámilo odkup části studií Square Enixu, konkrétně Crystal Dynamics, Eidos Montréal a zmíněné Square Enix Montréal, v květnu letošního roku. Holding původně ze Švédska patří vedle Tencentu nebo Microsoftu k nejdravějším nákupčím na herním trhu, vlastní 131 podřízených studií. 

V současnosti se také spekuluje o tom, že vzniká plnohodnotné pokračování série Deus Ex.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz