Elden Ring neochudí hráče na současných konzolích o různá grafická nastavení. K dispozici bude plynulejší režim i pohlednější vizuál
Elden Ring Novinka Elden Ring neochudí hráče na současných konzolích o různá grafická nastavení. K dispozici bude plynulejší režim i pohlednější vizuál

Elden Ring neochudí hráče na současných konzolích o různá grafická nastavení. K dispozici bude plynulejší režim i pohlednější vizuál

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

7. 11. 2021 09:15

Příchod Elden Ringu, s jehož dopomocí opětovně potrápí FromSoftware odhodlanost i vytrvalost svých fanoušků, bude na aktuální konzolové generaci doplněn o dvojici grafických režimů. Podobně jako znovuoživená Boletarie v loňském remaku Demon's Souls bude i nadcházející návštěva světa The Lands Between nabízena v módu upřednostňujícím výkon, či grafiku.

Reklama
Reklama

  • Elden Ring se má na současné generaci konzolí pochlubit dvojicí režimů pro nastavení grafiky
  • Hráči mají mít možnost upřednostnit framerate i rozlišení

Na základě popisu obchodního řetězce GameStop, jenž se objevil u sběratelské edice, bude Elden Ring na Xbox Series i PS5 nabízet volbu mezi režimem Grafika a režimem Výkonu. První ze zmíněných nastavení má podle informací obchodu dávat přednost  rozlišení, a to konkrétně do 4K. Druhé má na druhou stranu preferovat plynulost, přičemž ani zde není pevně udána hranice, nýbrž se neurčitě hovoří o 60 snímcích za sekundu.

Spolu s těmito informacemi od neoficiálního, byť poměrně věrohodného zdroje přichází i zpráva od studia FromSoftware. Ve svém příspěvku na Twitteru sdílejí sadu obrázků, v níž ilustrují pětici hratelných tříd. Jednak se nám naskýtá bližší pohled na tradičnějšího válečníka a jeho magií posilněnou verzi, jednak na otrhaného barbara a vlka samotáře a konečně i na nejzvláštnějšího z celého počtu – slepého věštce s kolem dostavníku okolo krku.

Jestli nás navíc minulá zkušenost s tvorbou FromSoftware něčemu naučila, pak je to skutečnost, že výše zobrazená pětice tříd není s velkou pravděpodobností ani kompletní. Uvážíme-li jen o poznání lineárnější sérii Dark Souls, dorazíme k vyššímu číslu napříč celou trilogií. Při zohlednění tohoto faktu by proto bylo více zarážející, kdyby právě Elden Ring vzhledem ke svému předvedenému rozsahu podobnou variabilitu nenabídl.

Elden Ring vychází po svém nedávném odkladu 25. února příštího roku. Hra vyjde na PC a konzole Xbox Series, Xbox One, PlayStation 4 a PlayStation 5.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz