DualSense Edge oficiálně vychází. Proč má nižší výdrž než klasický DualSense? I kvůli výrazně menší baterce
i Zdroj: PlayStation
Hardware Novinka DualSense Edge oficiálně vychází. Proč má nižší výdrž než klasický DualSense? I kvůli výrazně menší baterce

DualSense Edge oficiálně vychází. Proč má nižší výdrž než klasický DualSense? I kvůli výrazně menší baterce

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

27. 1. 2023 12:46

Právě dnes do obchodů a k prvním zájemcům míří prémiový ovladač DualSense Edge. Na něj jsme si posvítili v podrobnější recenzi, kde jsme zmínili i nižší kapacitu baterie oproti klasickému DualSense. Tu si lze vysvětlit větším množstvím funkcí, rozborka ovladače ale ukázala, že za ní stojí i čistě technické omezení.

Reklama

  • DualSense Edge je oficiálně k dostání
  • Nižší výdrž baterie způsobuje i to, že je oproti klasickému DualSense fyzicky menší

“Provozní doba bezdrátového ovladače DualSense Edge je o něco kratší než u původního bezdrátového ovladače DualSense, protože jsme do něj zahrnuli mnohem více funkcí ve stejném provedení a ergonomickém designu jako do původního ovladače DualSense,” vysvětloval výrobce Sony změny pro magazín Verge (díky IGN).

V rámci přednostního přístupu k žádnému rozebírání ovladače nedošlo, hned po vydání se ale do útrob Edge podíval australský obchod Budd's Controllers. Jeho technici zjistili, že zabudovaná baterie poměrně výrazně menší, než u klasického DualSense a má zhruba o třetinu nižší skutečnou kapacitu.

Zatímco klasický DualSense nabízí baterii o kapacitě 1560 mAh, do Edge se vešel pouze akumulátor s kapacitou 1050 mAh. To je zhruba stejná hodnota, jaké dosahoval DualShock přikládaný k předchozí generaci PlayStation 4. Pro srovnání konkurenční Xbox Elite Controller Series 2 používá zabudovaný akumulátor o kapacitě 2050 mAh. Nabízí sice méně funkcí (chybí haptická odezva a další atraktivní moderní prvky DualSense), ale slibuje až 40 hodin výdrže, což je oproti deklarovaným 4-10 u DualSense Edge opravdu výrazný rozdíl.

Oba prémiové ovladače si brzy zhodnotíme v přímém srovnávacím testu. DualSense Edge můžete pořizovat u klasických distributorů za doporučenou cenu 5990 korun.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz