Dlouho očekávaný systém tříd dorazí do Battlefieldu 2042 příští týden. Dočkáme se předělané mapy, termovizí i nové funkce vozidel
i Zdroj: DICE
Battlefield 2042 Novinka Dlouho očekávaný systém tříd dorazí do Battlefieldu 2042 příští týden. Dočkáme se předělané mapy, termovizí i nové funkce vozidel

Dlouho očekávaný systém tříd dorazí do Battlefieldu 2042 příští týden. Dočkáme se předělané mapy, termovizí i nové funkce vozidel

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

28. 1. 2023 08:15 1

Vývojáři z DICE před časem avizovali, že Battlefield 2042 vymění systém specialistů za systém tříd, a nyní zhruba víme, kdy se tak stane. Během příštího týdne (zatím bez konkrétního data) dojde na uvedení velkého updatu 3.2, a to s cílem poskytnout specialistům definované role a arzenál vybavení, které odpovídají jejich specializacím. Za tímto účelem si hráči budou moci vybrat mezi známými třídami v podobě Assault, Engineer, Recon nebo Support.

Reklama

  • Dlouho očekávaný systém tříd přibude do Battlefieldu 2042 už příští týden
  • Aktualizace s sebou přinese také přepracování mapy Breakaway, upravené fungování létajících vozidel a nové zaměřovače pro zbraně

DICE loni v srpnu oznámilo, že specialisty přepracuje poté, co zaznamenalo četné obavy týkající se ztráty identity série a posunu od povědomého gameplaye. „Řekli jste nám, jak moc byste chtěli, aby se hratelnost vyvíjela, a my jsme nesmírně nadšeni, že vám tyto změny můžeme nabídnout, uvádí DICE. „Aktualizace 3.2.0 je pro tým významným milníkem, protože jsme pracovali na systému Return to the Class pro spolu s mnoha dalšími změnami a vylepšeními." 

Společně se systémem tříd, jenž je pochopitelně největší novinkou, dochází i na úpravu jedné z map. Lokace Breakaway, jež byla před časem označena za příliš rozlehlou, dozná smrštění skrze úpravu ledu a sněhu, umístnění vlajek, rozložení obytné části nebo lokace ropné plošiny. Pokud jde o jiné změny, mezi zbraně typu Vault Weapons, tedy vybavení dříve dostupné jen v režimu Portal, patří M39 EMR, MTAR-21 a PP-2000. Kromě toho je zmíněn i nový tlumič (NVK-Box Suppressor), nové zaměřovače s funkcí termovize a možnost vyhnutí se protiletecké obraně při udržování letové hladiny pod 30 metrů.

Autoři specificky u termovize píší, že ačkoli podobného principu využili již v minulých dílech, technická vylepšení enginu měla dopomoci tomu, aby vypadaly ještě lépe. Předchozí přístup, kdy se odlišná barevná škála aplikovala na celou obrazovku, byla např. úspěšně izolována jen do pole zaměřovače, takže lze nyní nabídnout i termovizi, která nezabere celou obrazovku, ale jen její výsek.

Jde-li o vyvážení těchto prvku s již přítomnými mechanismy, jako jsou gadgety, autoři přiznávají, že volí zábavu před realismem. Taktický kouř produkovaný z granátů a vozidel bude proto i pro termovizi neprůhledný, kdežto kouř a pára z okolí budou běžně průhledné.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz