Diablo IV získává nového ředitele vývoje. V čele týmu stane designér Diabla 3 a World of Warcraft
Diablo IV Novinka Diablo IV získává nového ředitele vývoje. V čele týmu stane designér Diabla 3 a World of Warcraft

Diablo IV získává nového ředitele vývoje. V čele týmu stane designér Diabla 3 a World of Warcraft

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

8. 10. 2021 10:00 1

Activision Blizzard přivádí ke korigování čtvrtého Diabla novou tvář. Vedoucí pozici, jíž se pro kontroverzní situaci s diskriminací a obtěžováním zaměstnanců před dvěma měsíci vzdal Luis Barriga, zaplňuje dlouholetý zaměstnanec Blizzardu, Joe Shely.

Reklama
Reklama

  • Blizzard oznámil obsazení vedoucího křesla u vývoje Diabla IV
  • Novým ředitelem se stává Joe Shely, jenž na hře pracuje od roku 2017

V pravidelném kvartálním updatu k vývoji Diabla IV, kde Shely své povýšení oznámil, přidal nastoupivší ředitel i poznámku reflektující aktuální stav vývoje. I přes nepříjemnou sérii událostí, která firmu v posledních měsících potkala, potvrzuje, že studio pracuje na prohloubení zážitku z připravovaného titulu, stejně jako zůstává otevřeno návrhům fanoušků.

Joe Shely, který do kanceláří Blizzardu poprvé zavítal už v roce 2005, začal ve vývojářském týmu Diabla IV působit od roku 2017. Svou zkušenost se slavnou sérií prokázal taktéž už dříve, když jako designér přiložil ruku k dílu u Diabla 3 i jeho dodatku Reaper of Souls. Svého času dopomohl mimo jiné i s designem World of Warcraft, včetně navazujících rozšíření The Burning Crusade a Wrath of the Lich, nebo také vývojem druhého StarCraftu. 

Co se týče čtvrtého Diabla a detailů jeho příchodu, zde již Shely zůstává méně sdílný a pouze podotýká, že je před týmem stále značný kus cesty. Vydání, které bylo tak spolu s Overwatch 2 v únoru odkloněno z letošního roku, nastane nejdříve v roce 2022, ne-li později.

Joe Shely
Joe Shely
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz