Diablo Immortal prolomilo čínskou bariéru. Zesměšňování prezidenta už asi nevadí
i Zdroj: Blizzard
Mobilní hraní Diablo Immortal Novinka Diablo Immortal prolomilo čínskou bariéru. Zesměšňování prezidenta už asi nevadí

Diablo Immortal prolomilo čínskou bariéru. Zesměšňování prezidenta už asi nevadí

Jakub Fišer

Jakub Fišer

22. 7. 2022 14:30

Celosvětový hit Diablo Immortal měl původně vyjít v Číně již v červnu. Společnost NetEase, která na hře s Blizzardem spolupracovala, je totiž z Hong Kongu, takže o příchodu na čínský trh nemohl být pochyb. Čínská stáž pro Diablo Immortal však dostala mimořádnou stopku.

Reklama
Reklama

  • Diablo Immortal po vlně kontroverzní konečně vstoupí na čínský trh
  • Stane se tak 25. července, k překvapení všech bez omezení

Hra napůl vyráběná čínským-hongkongským studiem, navíc žánru MMORPG, který v Číně frčí, to vypadá jednoznačně. Ale kdepak. Čínská premiéra se neodehrála v původním termínu, kterým byl 23. červen. Na vině byla tak trochu dvojsmyslná politická prohlášení na sociálních sítích.

Možná si na to vzpomínáte. Na konci května oficiální účet Diablo Immortal na čínské síti Weibo sdílel podivná prohlášení obsahující slovo “bear”, tedy medvěd. Tohle slovo je v Číně hodně ošemetné (jako celá řada dalších), západní média totiž vtipkují na adresu prezidenta Si Ťin-pchinga, že vypadá jako Medvídek Pú.

Ani jedno ze studií nevydalo k těmto výrokům na internetu žádné vyjádření, což je možná dobře. Hra totiž konečně prošla regulačními úřady a může se připravovat na nové datum vydání, které má být hned v pondělí 25. července. Tvůrci si od toho slibují opět navýšení zisků a počtu hráčů. Na Diablo čeká v Číně zhruba 600 milionů mobilních hráčů.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz