Hrej.cz Novinka

Další informace o Stadii: výkon, prodeje

radek-raudensky
Radek Raudenský
20. 11. 2019 14:03 8 Sdílej:
Reklama
Reklama

Dnes jsme vás informovali o tom, že Stadia od Googlu v recenzích zahraničních webů propadla. Jde zejména o kritiku platebního modelu, prý se taktéž nepovedl launch a technicky Stadia taktéž pokulhává. Nyní se k nám dostává další informace, například o tom, jak na Stadii běží Destiny 2.

Stadia, respektive Google sliboval, že v pozadí poběží takový hardware, který zvládne 10.7 teraflops. To by znamenalo, že každý by měl být schopný hrát hry v nativním 4K na 60 FPS. Ani to ale není pravda. Google potvrdil, že hry se renderují do nativního 1080p, a následně jsou použity různé technologie, které obraz upscalují na 4K a následně ho ještě vylepší.

Dále ale vyšlo najevo, že například Destiny 2 se spouští na střední detaily, což je horší, než na jaké detaily tento titul zvládne Xbox One X. O něco lepší je to u Red Dead Redemption 2, které běží na 1440p, ale pouze na 30 FPS, a to s trochu lepším nastavením, než je tomu na Xbox One X.

Další informace pocházejí od investigativního herního novináře Jasona Schreiera. Ten má v herním průmyslu spoustu známých, od kterých dostává spoustu informací. Dle jeho slov získal od jednoho zdroje z Googlu informace o tom, že Stadii se daří hůře, než Google předpokládal. I když se Founders edice vyprodaly, předobjednávek na Premiere edici je méně, než společnost doufala. Sám pak nabízí otázku, jestli Google změní platební model na „all-you-can-eat“, tedy na model nabízející například Microsoft se svým Xbox Game Pass.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz