Další děsivá pravda o Diablo Immortal. Každý den vydělá Blizzardu 37,5 milionu
i Zdroj: Blizzard
Mobilní hraní Diablo Immortal Novinka Další děsivá pravda o Diablo Immortal. Každý den vydělá Blizzardu 37,5 milionu

Další děsivá pravda o Diablo Immortal. Každý den vydělá Blizzardu 37,5 milionu

Jakub Fišer

Jakub Fišer

6. 7. 2022 15:05 2

Diablo Immortal, poslední počin studií Blizzard a NetEase, ukazuje jasný předobraz budoucnosti – mikrotransakce fungují. Sice na ně lidé nadávají, svůj účel ale splní. Jak si jinak vysvětlit, že se Diablo svým tvůrcům tak dobře vyplácí.

Reklama
Reklama

  • Diablo Immortal již mělo svým tvůrcům vydělat víc jak 49 milionů dolarů (přes miliardu korun)
  • Každý den přinese systém mikrotransakcí do kasy 1,5 milionu dolarů
  • Reálné výsledky budou však mnohem lepší, analýza totiž nepočítá s hráči na PC

Podle dat analytické společnosti Appmagic vydělalo Diablo Immortal na mikrotransakcích již víc jak 49 milionů dolarů, tedy asi 1,15 miliardy korun. To znamená, že hrubým výpočtem vydělá nové MMO RPG od Blizzardu každý den víc jak 1,6 milionu dolarů (skoro 37,5 milionu korun).

Tato data však pochází pouze z platforem Android a iOS / iPadOS, kde si za první měsíc na trhu Diablo připsalo přes 10 milionů stažení. Háček je ale v tom, že analýza nepočítá s hráči na PC. Tam totiž dle dostupných informací Diablo Immortal překonalo hranici 10 milionů stažení již po prvním týdnu. Tím pádem i částka vydělaná na mikrotransakcích musí být přímo úměrná a tedy několikanásobně vyšší, než zmíněných 49 milionů dolarů.

Jednoduše řečeno, Diablo Immortal je zlatý důl a vývojáři si již nyní mohou mnout ruce. I přes nehynoucí kritiku a označení nejhorší hra na serveru Metacritic, jde o výdělečný byznys, který dost možná ukáže i dalším vývojářským studiím, že jistá forma pay-to-win systému může být cestou k úspěchu.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz